آغاز دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران دردانشگاه شهرکرد

۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۹ کد : ۳۲۴۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۰
دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.
آغاز دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران دردانشگاه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران به همت دانشگاه شهرکرد و انجمن هیدرولوژی ایران در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.

در این کنفرانس با حضور دکترمعصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال و بختیاری، دکترعلی کاظمی نماینده مردم شهرستان های فارسان، اردل، کوهرنگ و کیار درمجلس شورای اسلامی، دکتر شایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه، جمعی از مدیران و مسئولان ادارات استان و استادان و دانشگاهیان برگزار شد، دکترشامحمدی در مراسم افتتاحیه ضمن خیر مقدم به معاون رئیس جمهور و همه شرکت کنندگان درهمایش گفت: دانشگاه شهرکرد طی ۳ سال با تلاش و کوشش در زمینه پژوهش و فناوری پیشرفت خوبی داشت و از رتبه ۳۰ به رتبه ۲۶ دانشگاه های جامع کشور رسید و در تولید علم در رتبه بندی پایگاه ISI جز ۱۸ دانشگاه برتر شد.

وی با اشاره به بحران آب گفت: در آینده ۳مسئله افزایش جمعیت، متفاوت شدن الگوی مصرف و تجمع گاز های گلخانه ای اتفاق خواهد افتاد که بحران کم ابی را شدید تر خواهد کرد.

دکترشامحمدی درادامه گفت: برای جبران کمبود آب و خروج از بحران کم آبی یک راه حل متوسل شدن به آب های آزاد و دریاها می باشد تا آب مورد نیاز کشاورزی از طریق شیرین سازی تامین شود و صنایع و کارخانه ها نیز درنزدیک سواحل و دریا احداث کنیم.

این کنفرانس در محورهای هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی و انتقال آب بین حوضه ای، هواشناسی، تغییر اقلیم و هیدرولوژی، هیدرولوژی سیلاب و خشکسالی، مدل سازی در هیدرولوژی، هیدرولوژی شهری و ترابری، هیدرولوژی و محیط زیست، هیدرولوژی در کشاورزی، هیدروژئولوژی، هیدرولوژی برف، هیدرولوژی و اقتصاد آب، هیدرولوژی و آبخیزداری برگزارمی شود.

همچنین دراین کنفرانس ۴۸۶ مقاله دریافت شد که از میان آنها ۳۸۲ مقاله پذیرفته شد و از میان آنها ۲۸۲ مقاله به صورت پوستر و ۱۰۰ مقاله به صورت شفاهی ارائه می شود کلیه مقالات پذیرفته شده در سایت ISC نمایه می شوند و مقالات برتر درمجله هیدرولوژی ایران به چاپ خواهند رسید.

گفتنی است این کنفرانس به مدت دو روز با ارائه مقالات و برنامه های جانبی نمایشگاه تخصصی صنعت آب، اجرای کنسرت موسیقی سنتی برگزار شد.

کلید واژه ها: شهرکرد