شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی تفاهم نامه همکاری امضا کرد

۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۵ کد : ۳۲۴۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۱
مدیرعامل شهرک های صنعتی اردبیل با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اردبیل با حضور هیئت رئیسه این دانشگاه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی تفاهم نامه همکاری امضا کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه در حاشیه سفر دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمعی از اعضای هیئت رئیسه دانشگاه به استان اردبیل و منعقد شد.

این تفاهم نامه در راستای رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی، کارگاهی، تحقیقاتی، آموزش کارآفرینی، مدیریتی و حین کار کارکنان صنایع کوچک و متوسط و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی از طریق مراکز آموزشی علمی کاربردی منعقد شد.

همچنین ایجاد کمیته مشترک راهبردی به منظور اولویت بندی و تعریف دوره‌های جدید با در نظرگرفتن اهداف استراتژیک میان مدت و بلندمدت، امکان‌سنجی، تعریف و تدوین راهکارهای برگزاری دوره‌های آموزشی، پژوهشی، کارگاهی، تحقیقاتی و آموزش حین خدمت کارکنان از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

دکترداریوش لطیفی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اردبیل دراین مراسم با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی برای پر کردن فقدان آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروهای گرداننده صنعت تشکیل شده است، گفت: همچنین دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی آموزش‌های مهارتی در مکمل دانشگاه های نظری است.

وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی از این جهت دانشگاه نسل سوم به حساب می‌آید که بسترساز فعالیت‌های آموزشی برای صاحبان صنایع و مشاغل باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اردبیل با بیان اینکه ۱۰ درصد جمعیت دانشجویی استان در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند، گفت: یکی از رسالت‌های دیگر ما توانمندسازی فارغ‌التحصیلان است که درهمین راستا با دانشگاه‌های نظری استان تفاهم کرده‌ایم تا مراکز آموزش مهارتی را در آنها راه‌اندازی کنیم که با گذراندن دوره‌های پودمانی و خاص با مهارت‌های خاص فارغ‌التحصیل شوند تا موهبت های دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه‌های نظری نیز تسری یابد.

مهندس علی نظری مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل نیز در این مراسم گفت: این سازمان علاقه دارد تا با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری کند.

وی افزود: سازمان شهرک های صنعتی یک سازمان توسعه محور است و علاوه بر توسعه کار، حمایت از واحدهای صنعتی را نیز بر عهده دارد.

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل تأکید کرد: سازمان شهرک های صنعتی متولی کسب و کارهای بزرگ و کوچک، استارت آپ های دانشجویی و سمینارهای علمی و آموزشی مختلف است.

مهندس نظری اظهارداشت: سازمان شهرک های صنعتی اردبیل درحال مطالعه بر روی ایجاد مراکز رشد و خوشه های فناوری است.

وی خاطرنشان کرد: خوشه فرش در استان داریم و در این زمینه ها می توانیم از توانمندی های دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای افزایش همکاری ها برخوردار شویم.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی