اخبارکوتاه از دانشگاه نیشابور

۱۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۲ کد : ۳۲۳۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۷
دومین نشست مشترک دانشگاه نیشابور با نیروگاه سیکل ترکیبی
اخبارکوتاه از دانشگاه نیشابور

پیرو انعقاد تفاهم نامه ای بین دانشگاه و نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور، دومین نشست مشترک مسئولان دانشگاه نیشابور با مدیران نیروگاه سیکل ترکیبی دراین دانشگاه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترصادقی سمرجانی سرپرست دانشگاه نیشابور، دکترحقیقی معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه، مهندس قریشی مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور به همراه معاونان و مدیران نیروگاه حضور داشتند.

دکترحقیقی ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان حاضر درنشست، به قابلیت های ارزنده نیشابور در زمینه گردشگری، صنعت و کشاورزی اشاره کرده و پرداختن به این قابلیت های عظیم و شگرف را از جمله اولویت های دانشگاه برشمرد.

سپس دکترصادقی سمرجانی از حضور مسئولان نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور دردانشگاه جهت هفکری و هم افزایی بیشتر در راستای تعالی ارتباطات دانشگاه با جامعه صنعت قدردانی کرده و از برگزاری چنین نشست هایی جهت دست یافتن به راه کارهای اجرایی تفاهم نامه استقبال کردند.

وی با تأکید براین که امروزه دانشگاه ها باید به سمت دانشگاه های نسل سوم و اشتغال زا پیش بروند برپایی چنین نشست هایی را ازجمله اقدامات موثر دراین زمینه برشمرد.

دکترصادقی سمرجانی برگزاری کارگاه های آموزشی، سمینارها و فراهم سازی بستر مناسب جهت استفاده طرفین از آزمایشگاه ها را ازجمله مواردی برشمرد که به افزایش تجربه و دانش متقابل کمک شایانی خواهد کرد.

نشست تعاملی دانشگاه نیشابور با مسئولان نیروی انتظامی شهرستان نیشابور

نشست تعاملی مسئولان دانشگاه نیشابور با تنی چند از مسئولان نیروی انتظامی شهرستان نیشابور، در محل این دانشگاه برگزارشد.

دراین نشست بر اطلاع رسانی و آگاه سازی دانشجویان اشاره و بر همیاری و همکاری دانشگاهیان با نیروی انتظامی تاکید شد.

همچنین مباحثی حول محور تعاملات متقابل اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه نیشابور با کارکنان نیروی انتظامی شهرستان مطرح شد.

نشست ریاست دانشگاه نیشابور با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه انصار القائم

نشست مسئولان دانشگاه نیشابور با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه انصار القائم نیشابور دراین دانشگاه با حضور دکترصادقی سمرجانی سرپرست دانشگاه نیشابور، دکترامین رشیدلمیر معاونت اداری و مالی و دکتربوژمهرانی مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و اموربین الملل این دانشگاه برگزارشد.

دکترصادقی سمرجانی مقدمه کوتاهی درخصوص دانشگاه نیشابور، ظرفیت ها، امکانات، اقدامات صورت پذیرفته، پروژه ها و برنامه های در دست اجرا مطرح کرد.

وی همچنین خواسته مردم شهرستان در خصوص توجه و اهمیت بیشتر به رشد و توسعه دانشگاه را خاطر نشان کرد.

سرپرست دانشگاه نیشابور در ادامه ضمن قدردانی از زحمات مسئولان پیشین دانشگاه، به برخی کمبودها و مشکلات دانشگاه ازجمله فقدان فضاهای رفاهی و مذهبی از قبیل زمین ورزشی و مسجد اشاره کرد.

وی با تأکید بر اهمیت جایگاه مسجد و فضاهای مذهبی در دانشگاه افزود: لازمه رسیدن به موفقیت توجه به معنویات و تربیت روح و روان به موازات آموزش و تعلیمات علمی است.

دکترصادقی سمرجانی درادامه سخنان خود از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه انصار القائم نیشابور خواستار همکاری جهت پیشبرد پروژه ساخت و ساز مسجد دانشگاه شد.

درادامه جلسه، مهندس هروی کارشناس دفتر فنی دانشگاه نیشابور به ارائه توضیحاتی در خصوص احداث مسجد دانشگاه پرداخت.

وی افزود: مسجد در مسیر اصلی وردی دانشگاه در وسط دو ساختمان مرکزی و کتابخانه قرارگرفته است و فضای بنای اصلی آن ۸۰۰ متر مربع است که حدود ۳۵۰ نفر گنجایش دارد که با در نظر گرفتن شبستان ها و رواق های اطراف حدود ۷۰۰ نفر ظرفیت را دربرمی گیرد. در طراحی مسجد دانشگاه سعی بر آن بوده است که طرح ارائه شده در استان شاخص باشد لذا از رنگ فیروزه ای به نشان نیشابور برای نمای آن استفاده شده همچنین ساختار و درب ورودی ساختمان اصلی مسجد الهام گرفته از کعبه است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه انصار القائم نیز پس از اشاره ای کوتاهی به تاریخچه و نحوه فعالیت صندوق، ابراز امیدواری کرد که بتواند در فعالیت های دانشگاه خدماتی ارائه دهد.

گفتنی است در پایان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه انصار القائم به همراه مسئولان دانشگاه نیشابور از سایت مسجد دانشگاه بازدید کردند.

کلید واژه ها: نیشابور