معاون پژوهشی دانشگاه رازی از چاپ ۴۰۰۰ مقاله علمی پژوهشی توسط اعضای هیئت علمی این دانشگاه خبر داد

۱۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۸ کد : ۳۲۳۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۳
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی گفت: تاکنون ۳۹۴۷ مقاله علمی پژوهشی توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه رازی به چاپ رسیده است.
معاون پژوهشی دانشگاه رازی از چاپ ۴۰۰۰ مقاله علمی پژوهشی توسط اعضای هیئت علمی این دانشگاه خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد جوشقانی در نشست هیئت رئیسه دانشگاه رازی با معاون علمی فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه رازی دارای ۴۲۰ عضو هیئت علمی است که فعالیت علمی پژوهشی بالایی دارند.

وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی این دانشگاه تاکنون ۳۹۴۷ مقاله علمی پژوهشی به چاپ رسانده اند که نسبت تعداد مقالات به اعضای هیئت علمی این دانشگاه ۹.۷۰ است که یک رکورد بسیار عالی در سطح دانشگاه های کشور محسوب می شود.

دکتر جوشقانی تصریح کرد: از این حیث دانشگاه رازی رتبه هفتم در میان تمام دانشگاه‌های کشور و رتبه پنجم در میان دانشگاه‌های وزارت علوم را دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی در ادامه به همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی اشاره کرد و گفت: بیشترین همکاری علمی دانشگاه رازی در زمینه نگارش مقالات علمی مشترک با کشور آمریکاست، به گونه‌ای که تاکنون ۹۶ مقاله علمی مشترک بین اعضای هیئت علمی دانشگاه رازی و استادان دانشگاه‌های مختلف آمریکا به چاپ رسیده است.

وی افزود: کشور ایتالیا با ۹۳ مقاله علمی مشترک در رده دوم همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه رازی قرار دارد و کشور استرالیا با ۵۹ مقاله علمی پژوهشی مشترک رتبه سوم را دارد.