اخبار کوتاه از دانشگاه سمنان

۱۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۰ کد : ۳۲۳۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۸
پیوستن یک شرکت معدنی فعال استان به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان شرکت معدنی افرازند به منظور «توسعه کاربرد ماده معدنی زئولیت» در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان استقرار یافت.
اخبار کوتاه از دانشگاه سمنان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر سیف اله سعدالدین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه استان سمنان یکی از مراکز تمرکز عظیم ذخایر زئولیت در جهان محسوب می شود، امیدواریم با استقرار این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه و با حمایت استانداری و دیگر مسئولان استان بتوانیم از ظرفیت های این ماده معدنی ارزشمند بهره مند شویم.

شرکت معدنی افرازند با بهره مندی از تجربیات ۲۰ ساله درکشف و بهره برداری معادن زئولیت و استفاده بهینه از این ماده معدنی ارزشمند از نوع «کلینوپتیلولیت» که بدلیل خواص منحصر بفرد کاتالیستی، جذب و تعویض کاتیونی نزد جهانیان به «سنگ جادویی» یا «ماده هوشمند» موسوم است، فعالیت دارد.

این کانی ارزشمند به صورت طبیعی و همچنین به صورت اصلاح شده و ترکیبی، دارای کاربردهای وسیعی در صنایع، کشاورزی، حفظ منابع آب و محیط زیست و پاکسازی و تصفیه آلاینده های زیست محیطی و صنعتی می باشد.

گفتنی است ارائه خدمات ثبت مالکیت فکری، ارائه مشاوره تخصصی در زمینه‌های مختلف، استفاده از ظرفیت ها و فرصت های آزاد اعضای هیئت علمی، استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی و کارگاهی، امکان استفاده از نتایج تحقیقات دانشگاهی به منظور تجاری و صنعتی هم افزایی با سایر شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری و معرفی به بانک ها و مؤسسات اعتباری برای اخذ تسهیلات از جمله مزایای حضور در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان است.

 

رونمایی از دستگاه اندازه گیری گازهای تنفسی همراه با تست پایش سلامت در دانشگاه سمنان

از دستگاه اندازه گیری گازهای تنفسی همراه با تست پایش سلامت با حضور رئیس دانشگاه سمنان و معاونت دانشجویی این دانشگاه در مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی رونمایی شد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این دستگاه با اعتبار یک میلیارد و پانصد میلیون ریال خریداری و قابلیت انجام تست های سلامت و تندرستی را داراست.

دکتر حق شناس افزود: این دستگاه متصل به تردمیل مدرن پزشکی است و ضمن انجام کارهای تحقیقاتی، قابلیت انجام تست های پزشکی ورزشی همچون اندازه گیری حداکثر اکسیژن مصرفی (VO2max)، اندازه گیری حجم های مختلف ریوی، میزان سوخت و ساز چربی، کربوهیدرات و پروتئین در بدن را دارد.

 

 

انتخاب دانشگاه سمنان به عنوان برترین دانشگاه ها در برگزاری آزمون های سراسری سال ۹۵

 

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری از انتخاب این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها در برگزاری آزمون های سراسری سال ۹۵ خبر داد.

دکتر پرویز ملک زاده با اعلام این خبر گفت: در گردهمایی نمایندگان تام الاختیار دانشگاه ها در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۶ که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، دانشگاه سمنان با احراز رتبه ممتاز بعنوان یکی از دانشگاه های برتر در برگزاری آزمون های سراسری سال ۹۵ انتخاب شد.

دکتر ملک زاده با بیان اینکه پارسال بیش از پنج آزمون شامل دکتری، ارشد، کنکور و آزمون های استخدامی در این دانشگاه برگزار شده است افزود: به همین منظور لوح سپاسی از سوی دکتر ابراهیم خدایی معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشوراعطا شده است