رئیس دانشگاه مونپولیه ۳ فرانسه: دانشگاه فردوسی مشهد از نظر سابقه و گسترگی رشته ها مورد توجه است

۱۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۸ کد : ۳۲۳۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۵
دکترپاتریک ژیلی رئیس دانشگاه مونپولیه ۳ فرانسه به همراه مدیرگروه جغرافیای آن دانشگاه با دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدارکردند.
رئیس دانشگاه مونپولیه ۳ فرانسه: دانشگاه فردوسی مشهد از نظر سابقه و گسترگی رشته ها مورد توجه است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار معاونان و مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین مسئولان جهاد دانشگاهی مشهد نیز حضور داشتند.

دکترکافی با بیان ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین ظرفیت‌های شهر مشهد، روابط علمی بین المللی دانشگاه را درخشان و امیدوارکننده دانست.

وی اظهارامیدواری کرد: میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه مونپولیه فرانسه زمینه های همکاری خوبی برقرار خواهد شد.

دکترپاتریک ژیلی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور دردانشگاه فردوسی مشهد زمینه های همکاری میان دو دانشگاه را خصوصاً در حوزه های علوم انسانی، بوم شناسی، تاریخ، جغرافیا و هنر خاطر نشان کرد.

وی با اشاره به حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه مونپولیه تاکید کرد: اکثر دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل درآن دانشگاه، مشهدی هستند.

وی با توجه به امکان آموزش زبان فارسی برای دانشجویان فرانسوی در دانشگاه فردوسی مشهد، امکان آموزش زبان فرانسه را نیز برای دانشجویان ایرانی در دانشگاه مونپولیه اعلام داشت.

ازجمله پیشنهادات مطرح دراین نشست دوره های کوتاه مدت آموزشی به جای دوره های بلند مدت و پیچیده، برگزاری دوره های دکتری مشترک، تبادل دانشجو و استاد، ایجاد رشته های میان رشته ای مشترک بود.

دکترواحدیان مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد نیز دراین جلسه شرح مبسطی از تاریخچه و جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد ارائه کرد.

دکتربهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست ضمن اشاره به تفاهم نامه های دانشگاه فردوسی مشهد با سایر دانشگاه های اروپا اظهارداشت: می توان همکاری های دوجانبه را با امضای تفاهم نامه آغاز کرد و ما در اجرایی نمودن تفاهم نامه ها پیگیر هستیم.

 

دکترهاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد نیز طی سخنانی بر توانایی این دانشگاه برای ارائه خدمات و منابع آموزشی در جهت آموزش زبان فارسی در تمامی سطوح اشاره کرده و بر ایجاد رشته ای میان رشته ای با همکاری دو دانشگاه تاکید کرد.

گفتنی است درپایان این نشست نشان دانشگاه فردوسی مشهد به رسم یاد بود به رئیس دانشگاه مونتپولیه ۳ فرانسه اهدا شد

کلید واژه ها: فردوسی مشهد