دانشگاه جامع علمی کاربردی و استانداری اردبیل تفاهم نامه امضا کردند

۱۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۴ کد : ۳۲۳۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۲
تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه جامع علمی کاربردی و استانداری اردبیل منعقد شد.
دانشگاه جامع علمی کاربردی و استانداری اردبیل تفاهم نامه امضا کردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در دیدار با استاندار اردبیل به سیاست های کلان دانشگاه اشاره کرد و گفت: این فرهنگ باید اصلاح شود وگاها اجبار باعث گرایش مردم به مهارت آموزی می شود.

وی افزود: یکی از مزیت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که ۷۰ درصد فارغ التحصیلان آن شاغل می شوند وامسال باتوجه به تدبیر مقام معظم رهبری در نامگذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال برنامه های مختلفی برای فرهنگ سازی واصلاح نگرش ها در این دانشگاه انجام می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهارداشت: راه اندازی شتاب دهنده‌ها و کلینیک های کارآفرینی یکی از برنامه های اولویت دار این دانشگاه است.

دکترامید خاطرنشان کرد: مشکل اساسی استان اردبیل با وجود منابع و نعمت‌های خدادادی از جمله کشاورزی، صنعت و گردشگری عدم وجود نیروهای مهارتی است، در حالی که دانشگاه جامع امکان تربیت تمام نیروهای ماهر مورد نیاز استان را دارد.

وی اظهارداشت: امسال از محل اعتبارات این دانشگاه به دانش آموختگان برای ورود به فضای کسب و کار تسهیلاتی را ارائه خواهیم داد.

دکترامید با بیان اینکه انعطاف پذیری یکی از ویژگی‌های این دانشگاه به شمار می رود، تأکید کرد: با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با مراکز مختلف علمی، صنعتی و دانشگاهی زمینه انجام رسالت و اهداف این دانشگاه محقق می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درخصوص آماده سازی ساختمان واحداستانی اردبیل گفت: درصورت همکاری و مساعدت مسئولان استانی درکمک به تامین آب وبرق وگاز وسایر زیر ساخت های لازم دانشگاه متعهد می شود، ساختمان واحداستان اردبیل را تا مهرماه آینده آماده بهره بردای کند.

 

دکترفرهودی مشاورعالی رئیس دانشگاه علمی کاربردی نیز در این جلسه گفت: دانشجویان باید برای آموزش مهارت، مراحل عملی انجام کار را مشاهده کنند.

مشاور عالی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: این دانشگاه ابتدا قراربود در شهرک های صنعتی ایجاد شود اما در یک محدوده زمانی از مسیر خارج شد.

مجید خدابخش استاندار اردبیل نیز دراین جلسه، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در راستای مهارت آموزی وکارآفرینی اعلام کرد.

وی یکی از مهم ترین مشکلات فارغ التحصیلان دانشگاه ها را عدم علاقه به کارهای مهارتی و عملی عنوان کرد.

استاندار اردبیل با اشاره به موفقیت برخی افراد کار آفرین در برخی بنگاه های زود بازده از جمله کشت بادام زمینی، پسته و زعفران خاطرنشان کرد: برخی محصولات کشاورزی توجیح اقتصادی بسیار بالایی دارند که البته با لحاظ ریسک می توان وارد این کار شد.

وی ادامه داد: برای مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان تسهیلات خاصی با فرایندهای طولانی پیش بینی شده که استادان دانشگاه ها می توانند به عنوان تسهیل گر از حمایت های تسهیلاتی بویژه از صندوق توسعه ملی برخوردارشوند.

وی با اشاره به نوع آموزش دردانشگاه جامع علمی کاربردی و با تاکید برلزوم فرهنگ سازی مهارت آموزی وکارآفرینی افزود: فارغ التحصیلان ما به این نتیجه رسیده اند که نباید دنبال استخدام باشند بلکه باید خودشان اشتغال ایجاد کرده و استخدام کننده باشند.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی