استقبال رئیس دانشگاه یزد از گسترش روابط علمی با کرواسی

۱۸ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۳ کد : ۳۲۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۵
دکترمحمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد درملاقات جعفرشمسیان رئیس انجمن دوستی ایران و کرواسی ، ازگسترش روابط علمی و همکاری‌های بین‌المللی با این کشور اروپایی استقبال کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، د...
استقبال رئیس دانشگاه یزد از گسترش روابط علمی با کرواسی
دکترمحمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد درملاقات جعفرشمسیان رئیس انجمن دوستی ایران و کرواسی ، ازگسترش روابط علمی و همکاری‌های بین‌المللی با این کشور اروپایی استقبال کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین ملاقات مقررشد هیئتی متشکل از فعالان علمی و تجاری با دعوت رسمی از سوی دانشگاه یزد و برخی از تشکل های مردم نهاد و با هماهنگی استانداری یزد،  از توانمندی های علمی و صنعتی استان یزد بازدید کنند.
دکتراولیاء دراین دیدار که باحضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری، رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه حضرت جوادالائمه (ع)، رئیس پارک علم و فنآوری یزد، قائم مقام موسسه آموزش عالی  امام جواد (ع) و تنی چند از فعالان روابط اقتصادی و بین المللی برگزارشد، به معرفی اجمالی توانمندی های دانشگاه یزد، پرداخت و گفت: دانشگاه یزد، باوجود  اینکه یک دانشگاه نسبتا جوان و جامع است با بسیاری از دانشگاه های باسابقه کشور رقابت می کند.
وی با بیان اینکه این دانشگاه هم اکنون دربیشتر رشته ها درمقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد، افزود: درحوزه تحصیلات تکمیلی، ارتباط با دانشگاه ‌های خارج از کشور را مفید و ضروری می دانیم و برای رسیدن به اهداف بلند خود نیازمند توسعه ارتباطات علمی و تحقیقاتی با دانشگاه های مطرح جهان هستیم.
سپس رئیس انجمن دوستی ایران و کرواسی، با معرفی اجمالی این کشور اروپایی، از افزایش سطح مبادلات این کشور در تمام سطوح با جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: روابط فرهنگی دو کشور در سطح بالایی است و از اینکه مبادلات فرهنگی ، اقتصادی ، تجاری و توریستی میان ایران و کرواسی را در سطح بالایی ببینیم، بسیار خرسندیم.
شمسیان که همزمان مسئولیت قائم مقامی معاونت اداری و مالی وزارت امور خارجه کشورمان را نیز به عهده دارد، درادامه گفت: جمهوری کرواسی در میان کشورهای اروپایی تنها کشور صادرکننده و مصرف کننده کالاهای حلال است و حتی به برخی از کشورهای مسلمان نیز مواد غذایی و کالاهای حلال صادر می‌کند.
وی با اشاره به نفوذ فرهنگ ایرانی به قلب اروپا و به ویژه در کرواسی از افزایش حجم مبادلات فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور خبر داد و افزود: هنوز از ظرفیت های خوب طرفین به نحو احسن استفاده نکرده ایم و امیدوارم بتوانیم فعالیت‌های اقتصادی و تجاری را همدوش فعالیت های فرهنگی برسانیم.
در این ملاقات بنا به پیشنهاد رئیس انجمن دوستی ایران و کرواسی مقررشد هیئتی متشکل از افراد بانفوذ و فعالان علمی و تجاری با دعوت رسمی از سوی دانشگاه یزد و برخی از تشکل های مردم نهاد و با هماهنگی استانداری یزد، از توانمندی های علمی و صنعتی استان بازدید کنند.