دکترمتقی طلب : باید کاربردهای علم نجوم در زندگی روزمره مردم ملموس‌ترشود

۱۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۷ کد : ۳۲۲۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۸
گردهمایی ملی منجمان آماتور با نگاهی تخصصی به پدافند غیرعامل طی سه روز در رشت برگزارشد.
دکترمتقی طلب : باید کاربردهای علم نجوم در زندگی روزمره مردم ملموس‌ترشود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش ملی با همکاری دانشگاه گیلان و دانشگاه علمی و کاربردی و شهرداری رشت و پارک علم و فناوری گیلان برگزارشد و درپارک علم و فناوری گیلان به کار خود پایان داد.

گردهمایی ملی منجمان آماتور با نگاهی تخصصی به پدافند غیرعامل با حضور منجمان کشور و متخصصان پدافند غیرعامل با هدف شناسایی و معرفی فعالیت‌ها و آخرین دستاوردهای منجمان کشور و معرفی فعالیت‌های نجومی، سایبری، اینترنت برگزارشد.

در مراسم اختتامیه این همایش که درپارک علم و فناوری گیلان برگزارشد، دکترمتقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برپایی این گردهمایی و حضور چشمگیر علاقه‌مندان، با اشاره به دارایی‌های محسوس و نامحسوس در دنیای اقتصادی امروز، یادآورشد: اموال، ماشین‌آلات و تجهیزات به عنوان دارایی‌های ثابت و منابع طبیعی، ذخایر معدنی، به عنوان دارایی‌های بلند مدت محسوب می‌شوند که در مقابل آن دانش و سرمایه فکری توسط اقتصاددانان به عنوان دارایی‌های نامشهود قرارگرفته است.

وی افزود: عنصر مغز افزار و سرمایه نا محسوس از مولفه های کلیدی در قرن حاضر است.

درادامه دکترمتقی طب درخصوص این همایش گفت: دو موضوع نجوم و پدافند غیرعامل باید یک ارتباط اجرایی پیداکنند تا کاربردهای اجرایی آن شناسایی و موارد مشترک در حوزه پدافند غیرعامل تعریف بشود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به کاربردی کردن علم نجوم گفت: باید کاربردهای علم نجوم در زندگی روزمره مردم ملموس‌ترشود و تحقیقات و خروجی‌های یافته‌های علمی باید منتج به نفع و فایده برای مردم و کشور شود.

وی افزود: اکنون معیار ارزیابی کشورها و موسسات در فناوری، کاربردی کردن علم و تحقیقات است و پارک علم و فناوری گیلان برای کاربردی کردن یافته های مختلف در حوزه نجوم اعلام آمادگی می‌کند.

درپایان دکترمتقی طلب از کلیه کارشناسان و محققان علم نجوم به منظور شرکت درنمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری و فن بازار کشور در نمایشگاه بین المللی تهران که آذرماه سال جاری برگزارمی‌شود برای عرضه دستاوردها و محصولات خود در این زمینه دعوت کرد.

کلید واژه ها: دکترمتقی طلب


( ۱ )