استقبال دانشجویان هرمزگانی از رویداد ایده شو

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۷ کد : ۳۲۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۴
دکترپویان ادیبی مدیرمرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان ازحمایت این مجموعه در راستای حمایت از ایده های دانشجویی در قالب رویداد ایده شو خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترادیبی د...
دکترپویان ادیبی مدیرمرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان ازحمایت این مجموعه در راستای حمایت از ایده های دانشجویی در قالب رویداد ایده شو خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترادیبی درمراسم ایده شو که توسط مرکز نوآوری در دانشگاه پیام نور بندرعباس برگزارشد، گفت: رویداد ایده شو از امسال توسط مرکز نوآوری پارک علم و فناوری کلید خورد که با استقبال دانشجویان و دانش آموزان همراه بوده است.
وی با بیان اینکه طرح ایده و به داوری گذاشتن آنها ازطرف دانشجویان خلاق جرأت می خواهد، افزود: حضور دانشجویان در چنین رویدادی سرآغاز ورود به عرصه وسیع تر علم و فناوری است که پیش زمینه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان به شمار می رود.
دکترادیبی گفت: مرکز رشد پارک هرمزگان آمادگی دارد تا از ایده های مطرح شده در ایده شو مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور حمایت کرده و تسهیلات لازم جهت پرورش ایده و به محصول رساندن آنها در اختیارشان قراردهد.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان درادامه گفت: به همین منظور تلاش کردیم تا با راه اندازی مراکز نوآوری درشهرستان های هرمزگان زمینه را برای شکوفایی استعدادها را فراهم آوریم.
وی افزود: درحال حاضر سه شهرستان خمیر، میناب و جاسک دارای مرکز نوآوری هستند که مورد حمایت پارک هرمزگان هستند.
همچنین در پایان از مجموع 14 ایده سه ایده برتر توسط هیئت داوران انتخاب و جوایزی به رسم یادبود به آنها اهدا شد.
گفتنی است ایده "پاک کننده کف کفش خودکار" ، "بستنی عرقیجات سنتی" و "خانه فرهنگ هرمزگان" به ترتیب اول تا سوم شناخته شدند.