طرح ضیافت اندیشه استادان در دانشگاه بوعلی سینا آغاز به کار کرد

۱۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۴ کد : ۳۲۲۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۲
طرح ضیافت اندیشه با شرکت حدود ۱۵۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا افتتاح شد.
طرح ضیافت اندیشه استادان در دانشگاه بوعلی سینا آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حضور ریاست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بوعلی سینا، طرح ضیافت اندیشه استادان با شرکت حدود ۱۵۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا کار خود را شروع کرد.

در این مراسم دکتر منصور غلامی رئیس دانشگاه بوعلی سینا ضمن خیرمقدم به مدرسان و استادان حاضر در این طرح و تشکر از برگزارکنندگان آن گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصت مغتنمی است تا استادان این دانشگاه در فضایی صمیمی‌تر قرار گرفته و با هم بیشتر آشنا شوند تا از تجربیات و محسّنات اخلاقی یکدیگر استفاده کنند.

وی افزود: از این جهت که اعضای هیئت علمی بیشتر درگیر مبحث علمی و تخصصی خود هستند و فرصت کافی برای مطالعه مباحث فوق برنامه ندارند، این گونه کلاس‌ها و کارگاه‌ها که به صورت هم‌اندیشی برگزار می‌شود، بستر بسیار مناسبی برای ارتقای سطح مباحث معرفتی و اخلاقی در آنان است.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا خاطرنشان کرد: در خیلی از موارد ما توان تربیت کامل فرزندان خود را نداریم و باید به متخصصان این امر مراجعه کنیم، به بیان دیگر ما در دانشگاه عهده‌دار تعلیم و تربیت فرزندان مردم هستیم و آنها خواه یا ناخواه از رفتار ما تأثیر می‌پذیرند، بنابراین باید اول به اصلاح خود بپردازیم تا در نهایت دانشجویان نیز به تأسی از رفتار ما اصلاح شوند.

در این جلسه هم چنین حجت الاسلام و المسلمین علی محمد عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا گفت: امیرالمؤمنین علی (ع) می‌فرماید: "خداوند حقوق بندگانش را مقدم بر حقوق خود قرار داده است" بنابراین اگر کسی در خدمت به خلق حقوق مردم را مقدم بر حقوق خود بدارد در کسب توفیقات الهی موفق خواهد بود.

وی تأکید کرد: وظیفه بنده و شماست تا برای ارتقای اخلاق عمومی در جامعه اقدام کنیم و یکی از این اقدامات این است که در دانشگاه علاوه بر اهتمام به پیگیری مسائل علمی به امور تربیتی دانشجویان نیز توجه ویژه داشته باشیم.

دکتر عباس افخمی عقداء معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی سینا نیز در این نشست گزارشی از برنامه‌های درنظرگرفته شده برای طرح ضیافت اندیشه استادان سال ۱۳۹۶ ارائه کرد.