تصویب برنامه درسی « بازیگری » دردانشگاه جامع علمی کاربردی

۱۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۸ کد : ۳۲۲۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۷
برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای «بازیگری» در دانشگاه جامع علمی کاربردی به تصویب رسید.
تصویب برنامه درسی « بازیگری » دردانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی برنامه درسی دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه ای «بازیگری» به تصویب رسید.

دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه‌ای بازیگری یکی از دوره های تخصصی در زیرگروه هنرهای نمایشی است که هدف آن تربیت بازیگران حرفه ای مورد نیاز حال و آینده کشور می باشد.

همچنین هدف از آموزش کارشناس دراین رشته تربیت افرادی است که در نقش های مختلف و درصحنه های مختلف در سینما و تئاتر بتواند با اجرای فیگور و بیان احساسات و تغییر چهره با حرکات بدن و ژست های مختلف ایفاگر نقش های مختلف باشد.

ازجمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش آموختگان این رشته را می‌توان بازیگری در نقش‌ها و ژانرهای کلاسیک، بازیگری در نقش‌های اصلی حوزه سینما، تئاتر و تلویزیون، بازیگری در نقش‌های کمدی سینما، تئاتر، گویندگی رادیو و تلویزیون و مجری‌گری اجراهای زنده، بازیگری در نقش‌های آئینی و مذهبی و سنتی، آموزش رشته بازیگری در آموزشگاه‌های هنری، قدرت تحلیل و تجزیه فیلم نامه و نمایش نامه نام برد.

دانش آموختگان این رشته می توانند بازیگر نقش های اصلی سینما، تلویزیون، تئاتر (رادیوئی، تلویزیونی وصحنه ای)، گوینده و مجری برنامه های رادیوئی و تلویزیونی و اجراهای زنده، بازیگر نقش‌های کمدی و آیینی مذهبی تئاتر، تلویزیون و سینما، کارشناس هنری در حوزه نمایش تلویزیون و سینما، کارشناس هنری در حوزه بازیگری و مدرس بازیگری در مراکز آموزشی باشند.

همچنین برخی از دروس تخصصی دوره بازیگری شامل: کارگاه نمایش‌های آئینی‌- سنتی، بازی در نمایش های کلاسیک جهان، اصول گویندگی، مجری‌گری و اجرای صحنه‌ای، کارگاه بازی در نمایش‌های کمدی، کارگاه اجرای نمایشنامه خوانی، کارگاه بازی در نمایش های واقع‌گرا و بازیگری برای دوربین های تلویزیونی و سینمایی می‌باشد.

گفتنی است آموزش در محیط کار دوره نیز مشتمل بر ۵۱۲ ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی خواهد بود.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی