راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی درآزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز

۱۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۷ کد : ۳۲۱۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۱
دکترمحمد مقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، از راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی در آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه خبر داد.
راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی درآزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمقدم واحد دراین ارتباط گفت: با راه اندازی سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی و پذیرش آنالیز (LABLEAD) درآزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز تمام مراحل پذیرش نمونه از مشتری، بررسی فنی، توزیع نمونه و انجام آزمایش، ارائه نتایج به مشتری، ارائه فاکتور، اخذ گزارش از طریق سامانه مذکور صورت گرفته و تمام آزمایشگاه‌های زیرمجموعه آزمایشگاه مرکزی به این سامانه متصل می شوند.

وی افزود: مدیریت ارتباط با مشتری، اطلاعات پایه آزمایشگاه، مدیریت سازمان و پرسنل، تضمین کیفیت، مدیریت نگهداری و تعمیرات و کالیبراسیون و مدیریت انبار از جمله برخی از امکانات این سامانه است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، تصریح کرد: مراجعین می توانند بعد از ورود به وب سایت آزمایشگاه مرکزی به نشانی

http://central-lab.tabrizu.ac.ir/fa از طریق منوی "ثبت نام متقاضی جدید" در سامانه ثبت نام کرده و سپس از طریق منوی "سامانه پذیرش آنالیز" وارد سامانه شده و درخواست های خود را ثبت و پیگیری کنند.

گفتنی است آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز در سال ۱۳۹۱ به منظور ارائه سرویس به تمامی نقاط کشور با تلاش در جهت متمرکز کردن و ساماندهی امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز رشته های مختلف، بهره وری بهینه از امکانات موجود، صرفه جویی در هزینه کرد پروژه ها، انجام پژوهش ها در مسیری با حداقل چالش ها، امکان بهره وری از داده ها در آینده، ایجاد ارتباط بیشتر در بین پژوهشگران و انتقال اطلاعات، دسترسی اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان به فضاها و امکانات پژوهشی و پرهیز از انحصاری شدن دستگاه ها و تجهیزات موجود ایجاد شده است.

کلید واژه ها: تبریز