برگزاری نشست خبری دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران

۱۰ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۸ کد : ۳۲۱۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۰
نشست خبری دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران دردانشگاه شهرکرد برگزارشد.
برگزاری نشست خبری دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نشست خبری دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران با حضور دکتر روح ا... فتاحی رئیس هیئت مدیره انجمن هیدرولوژی ایران و دبیر دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران، دکترحسین صمدی رئیس مرکز تحقیقات منابع آب دانشگاه شهرکرد، دکتررسول میرعباسی دبیر علمی کنفرانس، مهندس پارسا مدیر کل هواشناسی استان با اصحاب رسانه در دانشگاه شهرکرد برگزارشد.

دکترفتاحی دراین نشست خبری گفت: برگزاری دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران دردانشگاه شهرکرد فرصتی برای تبادل تجارب و ایده های کاربردی در زمینه مدیریت منابع آب کشور و طرح مسائل و مشکلات آب استان است.

وی افزود: منابع آب جهان با توجه به رشد جمعیت با محدودیت و بحران روبه رو است و کشور ما نیز با توجه به قرارگرفتن در منطقه خشک جهان و ویژگی های طبیعی با محدودیت منابع آبی مواجه است و با توجه به فشاری که بر منابع آب در مناطق مختلف طی سالیان متمادی وارد شده است، وضعیت منابع آب سال به سال وخیم تر می شود.

دکترفتاحی درادامه گفت: دلیل اینکه ما با بحران آب مواجه هستیم این است که ما به دانش پایه ای که برای مدیریت آب لازم است دست پیدا نکرد.

دکترصمدی نیز دراین نشست خبری برگزاری این کنفرانس ها را ابزار علمی و موثری دانست که نظر و توجه مسئولین را برای حل مشکل جلب می کند.

دکترمیرعباسی نیز گزارشی از آمار مقاله های دریافتی و پذیرش شده در این کنفرانس ارائه داد و گفت: ۴۸۶ مقاله دریافت شد که از میان آنها ۳۸۲ مقاله پذیرفته شد و از میان آنها ۲۸۲ مقاله به صورت پوستر و ۱۸۰ مقاله به صورت شفاهی ارائه می شود.

همچنین دومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران درمحورهای هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی و انتقال آب بین حوضه‌ای، هیدرلوژی سیلاب و خشکسالی، هواشناسی، تغییر اقلیم و هیدرولوژی، مدل سازی در هیدرولوژی، هیدرولوژی شهری، هیدرولوژی و محیط زیست، هیدروژئولوژی، هیدرولوژی برف، هیدرولوژی و اقتصاد آب، هیدرولوژی و آبخیزداری، هیدرولوژی در کشاورزی در تاریخ های ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶ دردانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود.

گفتنی است کلیه مقالات پذیرفته شده در سایت ISC نمایه می شوند و مقالات برتر در مجله هیدرولوژی ایران به چاپ خواهند رسید. آخرین مهلت ارسال اصل مقالات ۲۰ خرداد، تاریخ اعلام نتایج داوری ۵ تیرماه و آخرین مهلت ثبت نام در کنفرانس ۱۰ تیرماه ۱۳۹۶ بود.

کلید واژه ها: شهرکرد