استفاده از انرژی های پاک در دانشگاه ملایر

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۵ کد : ۳۲۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۶
مهندس فرپور مدیر دفتر فنی و طرح های عمرانی دانشگاه ملایر از آغاز استفاده از انرژی های پاک در این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس فرپور گفت: با توجه به نیاز روز افزون به منابع ...
مهندس فرپور مدیر دفتر فنی و طرح های عمرانی دانشگاه ملایر از آغاز استفاده از انرژی های پاک در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس فرپور گفت: با توجه به نیاز روز افزون به منابع انرژی، کم شدن منابع فسیلی و ضرورت صرفه جویی در مصرف این نوع سوخت‌ها، سالم نگهداشتن محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و در راستای فرهنگ سازی استفاده از انرژی های پاک، دانشگاه ملایر پس از انجام پیگیری های لازم به منظور استفاده از انرژی خورشیدی در تولید آب گرم و برق، پس از تعامل انجام شده با سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و بررسی میزان پتانسیل هریک از حامل های انرژی تجدیدپذیر و پس از آن شناسایی و انتخاب ساختمانها و محل های مناسب با جلسات کارشناسی انجام گرفته با کارشناسان سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و همچنین برق باختر، با استفاده از تسهیلات ارائه شده از آن سازمان موفق به اخذ امتیاز استفاذه از آبگرمکن های خورشیدی به صورت رایگان برای تولید آب گرم شده است.
وی افزود:  عملیات اجرایی این پروژه در حال حاضر در بخش خوابگاهی دانشگاه آغاز و پنل های خورشیدی نیز به داخل دانشگاه منتقل شده است.
مهندس فرپور ابراز امیدواری کرد، ضمن بهره برداری از این پروژه درسال جاری، پس از بررسی های کارشناسانه، نسبت به توسعه آن در بخش های دیگر دانشگاه نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.