استخراج روغن در سطح نیمه صنعتی از گیاه کاملینا توسط محققان دانشگاه رازی

۲۳ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۶ کد : ۳۲۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۶
گیاه دانه روغنی کاملینا برای اولین بار در کشور توسط یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه رازی در قالب شرکت های دانش بنیان، اصلاح و کشت شده و هم اکنون برای تمامی اقلیم های کشور و در شرایط دیم سازگاری آن تایید ش...
گیاه دانه روغنی کاملینا برای اولین بار در کشور توسط یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه رازی در قالب شرکت های دانش بنیان، اصلاح و کشت شده و هم اکنون برای تمامی اقلیم های کشور و در شرایط دیم سازگاری آن تایید شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، روغن این گیاه از باکیفیت ترین روغن های جهان به شمار می رود که علاوه بر مصارف خوراکی و غذایی، به دلیل بالا بودن میزان امگا3، ویتامین E و خواص آنتی اکسیدانی آن، خواص درمانی بسیاری دارد.
استخراج روغن این گیاه برای اولین بار در موسسه ژالان، عرضه کننده محصولات ارگانیک با حضور برخی استادان دانشگاه، ریاست و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان و بعضی دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام شد.
روغن این گیاه دارای تاییدیه سازمان بین المللی غذا و دارو (FDA) می باشد و پس از اخذ مجوزهای داخل کشور در فروشگاه ها قابل عرضه خواهد بود.
گفتنی است هم اکنون 4 دانشجوی دکترای تخصصی و 10 دانشجوی کارشناسی ارشد مشغول گذراندن پایان نامه های خود در رابطه با مسائل مختلف گیاه روغنی – دارویی کاملینا هستند.