استاندارهرمزگان: شرکت های دانش بنیان درتحقق اقتصاد مقاومتی هرمزگان نقش ایفا می کنند

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۵ کد : ۳۲۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۳
جاسم جادری نماینده عالی دولت در استان هرمزگان محصولات شرکت های دانش بنیان را بخشی از تلاش های صورت گرفته در حوزه اقتصاد دانش بنیان نام برد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جادری درسیزدهمین جلسه ستاد ر...
جاسم جادری نماینده عالی دولت در استان هرمزگان محصولات شرکت های دانش بنیان را بخشی از تلاش های صورت گرفته در حوزه اقتصاد دانش بنیان نام برد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جادری درسیزدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزارشد، گفت: شرکت های دانش بنیان در هرمزگان افزایش یافته و در اقتصاد استان نقش ایفا می کنند.
وی افزود: هرمزگان به واسطه دارا بودن مرز طولانی آبی مستعدترین استان ساحلی جنوب کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه فعالیت های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
جادری عنوان کرد: استان هرمزگان در دولت یازدهم با وجود همه محدودیت های ناشی از تحریم و کمبود منابع در کشور به شهادت آمار در زمینه سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت ها و بهبود فضای کسب و کار و افزایش درآمد موفقیت های چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: هرمزگان در پرتو اقدامات دولت تدبیر و امید و در راستای اجرای سیاست های دولت الگوی راستین همزیستی و گنجینه ظرفیت های اقتصادی و کارگاه سازندگی کشور شده است.
استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان با همت و تلاش مدیران و مشارکت بالای مردم توانسته رشد شتابانی در مسیر توسعه تجربه کند و در برخی شاخص ها از میانگین ملی پیشی گرفته است.
جادری بیان داشت: در بخش زیرساخت های حمل و نقل طول شبکه راه های استان نزدیک به 600 کیلومتر افزایش یافته و توسعه بزرگراه های استان با احداث 137 کیلومتر بزرگراه از اقدامات مهم بوده است.
وی تصریح کرد: شبکه ریلی هرمزگان با کارکرد ملی و منطقه ای با ظرفیت اسمی 40 میلیون تن توانسته حجم جا به جایی کالا را به 15 میلیون تن برساند و عملکرد بنادر به دو میلیون (teu) افزایش یافته است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: هرمزگان به واسطه دارا بودن مرز طولانی آبی مستعدترین استان ساحلی جنوب کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه فعالیت های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
جادری گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی تلاش شده برنامه های همه دستگاه های اجرایی استان همسو با اقتصاد مقاومتی تدوین شود و تاکید بر توسعه فعالیت های دریامحور و تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی و رفع موانع تولید از مهمترین اولویت های کاری در استان است.
وی افزود: مهم ترین بحث در هرمزگان مشکل کمبود آب در بخش شرب و کشاورزی است و ظرفیت های خوبی در بخش آب داریم و نزدیک به 500 میلیون مترمکعب آب شیرین در استان به دریا می ریزد که بهترین روش این است که آب های شیرین را مهار کنیم و همچنین رودخانه های هرمزگان مرزی محسوب نشده اند که نیاز است این مشکل نیز رفع شود.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: برای نجات شهر بندرعباس درخواست ایجاد بندر خشک در شهرستان حاجی آباد را داریم چون با این کار بخش زیادی از بار ترافیکی بندرعباس به بندر خشک منتقل می شود.