با حضور قائم مقام وزیر علوم ، بیست و چهارمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور برگزار شد

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۷ کد : ۳۱۹۵۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۴۱
بیست و چهارمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور به ریاست دکترمحمد سعید تسلیمی قائم‎مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.
با حضور قائم مقام وزیر علوم ، بیست و چهارمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ابوالفضل خوش‌منش دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ضمن تشریح نحوه برگزاری این جلسه، ماه مبارک رمضان را فرصتی ویژه برای ارتقای امور قرآنی دانست و با تشکر از مشارکت اعضا و مدیران ستادی حاضر در جلسه، ابراز امیدواری کرد این اهتمام قرآنی که به برکت ماه مبارک رمضان ایجاد شده است تا رمضان آینده استمرار داشته باشد.

رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشوردر ادامه افزود: در این جلسه وضعیت دو برنامه ملی توسعه مطالعات نظام‌سازی قرآنی و گفتمان‌سازی ادبیات توسعه فرهنگ قرآنی بررسی شد.

وی در ادامه گفت: نظام‌سازی قرآنی مطابق مدل کارکردی نظام توسعه فرهنگ قرآنی، یکی از اهداف اصلی این نظام شمرده شده است که تامین نیازهای دانشی آن بر عهده کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور قرار دارد و برنامه ملی گفتمان‌سازی قرآنی نیز به عنوان برنامه زیرساختی کمیسیون زمینه اجرای سایر برنامه‎های ملی را فراهم می‌آورد.

گفتنی است در این جلسه معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس سیمای قرآن و نماینده شورای عالی استان ها در کمیسیون به عنوان اعضای جدید شرکت داشتند.

همچنین در ابتدای جلسه از زحمات دکتر محمدحسین امید معاون سابق اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در مشارکت و حضور مستمر در جلسات و اجرای مصوبات تقدیر شد.