بازدید رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۱ کد : ۳۱۹۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۹۰
عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در بازدید از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان در اردیبهشت سال جاری گفت: این صندوق فرصت خوبی برای توسعه شرکت ها و صنایع دانش بنیان استان کرمان است که از این طریق بتوانند تسهیلات و خدمات ویژه ای دریافت کنند.
بازدید رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، قوام دراین بازدید گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان با ایجاد محیطی مناسب و زیرساخت های لازم، امکان استقرار و فعالیت واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) صنایع معتبر و فعال استان را فراهم کرده است دراین راستا، شرکت ها و صنایع بزرگ استان می‌توانند در قالب تفاهم نامه همکاری، واحدهای تحقیق و توسعه، طراحی، مهندسی و آموزشی خود را به پارک علم و فناوری استان کرمان انتقال دهند و از مزایای قانونی مانند معافیت از پرداخت مالیات و عوارض معمول گمرکی به مدت بیست سال برای واحد R&D مستقر در پارک بهره مند شوند.

وی افزود: طبق قانون مصوب ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی، واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری در جهت انجام ماموریت های محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، معافیت های مالیاتی و عوارض سرمایه گذاری خارجی و مبادلات مالی بین المللی برخوردار می شوند.

قوام در بازدید از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان و با اشاره به لزوم ثبت اختراعات صنایع استان گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان در سال ۹۴ موفق به اخذ مجوز مرجعیت استعلام قوه قضاییه شد و در ادامه در سال ۱۳۹۵ با پیگیری فراوان موفق به اخذ مجوز ایجاد دفتر منطقه ای مالکیت فکری شد که ارزیابی تخصصی اختراع و دانش فنی بر اساس جستجو و بررسی تخصصی مستندات توسط متخصصان مربوطه را با بهره گیری از تجارب علمی، مشاوره ها و بانک های اطلاعاتی داخلی و خارجی صورت خواهد داد. از این رو صنایع استان و اشخاص حقوقی و حقیقی می توانند برای ثبت اختراع خود و بهره مندی از مالکیت فکری آن به پارک علم و فناوری مراجعه کنند.

همچنین دراین بازدید محمدرضا نعمت الهی مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در پیشرفت صنایع دنیا، گفت: ارتباط با مراکز علمی، لازمه پیشرفت صنایع و دوام آنها است و فعالیت دانشگاه و صنعت در کنار هم به توسعه اقتصاد دانش بنیان منجر خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی اولین کارخانه تولید ابزار در کشور گفت: برای تامین نیازهای صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت وگاز، گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با مشارکت شرکت HAUX کشور آلمان، اولین کارخانه تولید ابزار و مته های صنعتی در کشور را راه اندازی کرده که به زودی افتتاح می شود.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان کرمان