سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ایزوایکو خبر داد

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۸ کد : ۳۱۹۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۵
دکتر عبدالکریم قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مجتمع کشتی سازی بندرعباس خبر داد.
سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ایزوایکو خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالکریم قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با اشاره به تولید علم در ایران گفت: ایران مقام ۱۶ جهان و رتبه اول منطقه را به دست آورده است.

وی درخصوص تبدیل علم به ثروت در دانشگاه افزود: امسال ۲۴ مورد از مقالات اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان هرمزگان به چاپ رسیده است و ارتباط بسیار خوبی بین اعضای هیئت علمی دانشگاه با پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان نیز برقرار است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص ارتباط صنعت با دانشگاه و جهت‌دهی به مقالات علمی افزود: با افزایش سرعت پیشرفت علمی کشور، نیازهای آینده نیز برطرف خواهد شد.

دکتر قائدی تصریح کرد: با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه پیام نور کارگاه استارت‌آپ برگزار شد و بازدیدی از صنایع کشتی سازی و منطقه ویژه اقتصادی جهت همکاری طرح‌های پژوهشی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه به عمل آمد که در این زمینه نیز توافقات اولیه صورت گرفته است.

وی با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه پیام نور افزود: بر اساس آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی جهان اسلام ISC رتبه اول کیفیت آموزشی کشور و جزو ۱۰ دانشگاه برتر در حوزه پژوهش است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان افزود: برای ارتقای سطح پژوهشی دانشگاه به دنبال تفاهم‌نامه با صنایع کشتی‌سازی فراساحل ایران هستیم و شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد و نوآوری نیز در مراکز و واحدهای استان هرمزگان در حال فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کار آفرینی، انعقاد تفاهم نامه با سازمان کشتی سازی و برگزاری کارگاه کسب و کار در آینده در دست اقدام است.