برگزاری مراسم گرامیداشت روز بین الملل در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۷ کد : ۳۱۹۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۸
اولین مراسم گرامیداشت روز بین الملل با حضور میهمانان داخلی و خارجی در تالار اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت روز بین الملل در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دراین مراسم که با حضور تعدادی از رایزنان و فعالان سفارت‌خانه‌ها، مسئولان استانی و دانشجویان غیرایرانی برگزار شد، اظهار کرد: امروز ۸ هزار و ۵۰۰ دانشجو در حال تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی هستند.

وی افزود: تعداد هزار و ۲۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان غیرایرانی تشکیل می‌دهند که در حدود ۱۵ درصد ظرفیت دانشجویان را شامل می‌شوند و بر طبق اساس‌نامه باید در آینده نزدیک ۵۰ درصد دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) از میان دانشجویان غیرایرانی باشند از این رو باید تلاش‌ها به این سمت گسیل شود.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) تأکید کرد: باید زمینه‌های همکاری با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه فراهم شود تا به این هدف برسیم.

وی بابیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) آمادگی همکاری با دیگر کشورها برای تبادل دانشجو را دارد، گفت: باید پتانسیل تبادل استاد، تبادل علم و فن‌آوری با دیگر کشورها ایجاد شود تا دروازه‌های کشور به سوی بین‌المللی شدن باز شود.

وی ادامه داد: شکوفایی بیشتر کشور در زمینه تبادل علمی و فرهنگی میسر است لذا باید به فرآیند بین‌المللی شدن به ویژه در حوزه آموزش عالی کشور شتاب بیشتری داده شود.