پارک فناوری و مجمع خیرین در توسعه فناوری هرمزگان با هم همکاری می کنند

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۱ کد : ۳۱۹۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۴
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان درباره حضور خیرین و مشارکت آنها در توسعه فناوری با رئیس مجمع خیرین استان هرمزگان دیدارکرد.
پارک فناوری و مجمع خیرین در توسعه فناوری هرمزگان با هم همکاری می کنند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان دراین نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در این پارک گفت: فعالیت پارک علم و فناوری هرمزگان زمینه را برای توسعه فناوری در استان و ایجاد اشتغال پایدار آماده کرده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه منتظر اشتغال و کسب درآمد هستند، گفت: این فرصت مناسبی است تا با ورود به این مجموعه زمینه شغل پایدار نیز برای آنها فراهم شود.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به نقش پررنگ خیرین در درحوزه دانشگاه گفت: دراین زمینه فعالیت‌های چشمگیری صورت گرفته است و نیاز است خیرین برای تکمیل این چرخه در توسعه فناوری نیز به کمک فارغ التحصیلان دانشگاهی بیایند و زمینه کسب و کار دائم نیز برای افراد دارای فکر و ایده فراهم آورند.

وی همچنین با اشاره به تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق فرصتی فراهم می کند تا منابع مالی فناوران و افراد دارای ایده تامین شود. از آنجا که طبق قانون ۵۱ درصد سهام این صندوق باید خصوصی باشد خیرین می توانند با مشارکت در این صندوق پارک هرمزگان را در راستای اهداف خود یاری کنند.

دراین نشست همچنین سیدعبدالله هاشمی رئیس مجمع خیرین استان هرمزگان نیز ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده در زمینه توسعه فناوری استان هرمزگان با اشاره به نیازهای استان و ورود خیرین برای توسعه گفت: خیرین تاکنون دربخش های مختلف ازجمله پزشکی، دانشگاه، مدرسه سازی ورود کرده اند و نتایج خوبی برای استان به همراه داشته است.

وی ابرازامیدواری کرد، با همکاری و برنامه ریزی بتوانیم در کنار پارک علم و فناوری زمینه را برای ایجاد اشتغال در حوزه فناوری فراهم کنیم.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری هرمزگان