ثبت ۱۹ اختراع و اجرای ۲۵ پروژه تحقیقاتی درآزمایشگاه مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۱ کد : ۳۱۹۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۵
محققان آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به اجرای ۲۵ پروژه تحقیقاتی صنعتی، ۱۹ مورد ثبت اختراع و انتشار هزار مقاله شدند.
ثبت ۱۹ اختراع و اجرای ۲۵ پروژه تحقیقاتی درآزمایشگاه مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای تسهیل این فعالیت درحوزه الکترونیک و مهندسی برق آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS تحت نظر پروفسور گئورگ قره پتیان عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شده است.

این آزمایشگاه در زمینه ریزشبکه‌ها، شبکه‌های هوشمند، تولیدات پراکنده، کاربرد سیستم‌های HVDC و ادوات FACTS و شبیه سازی بلادرنگ تحقیقات گسترده از طریق انجام قراردادهای تحقیقاتی با صنعت برق اجرایی کرده است که نتایج آنها منجر به چاپ بیش از هزار مقاله شده است.

همچنین چاپ این تعداد مقاله که به آنها بیش از ۵ هزار بار در سطح جهان ارجاع شده است، در رشته مهندسی برق دانشگاه‌های کشور بی نظیر است.

از مجموع این ۱۰۰۰ مقاله حدود ۳۵۰ مقاله در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی و داخلی و حدود ۷۰۰ مقاله در کنفرانس‌ها و همایش‌های معتبر داخلی و بین الملل چاپ و ارائه شده است.

گفتنی است اجرای ۲۵ پروژه تحقیقاتی صنعتی، ۱۹ مورد ثبت اختراع و تالیف و ترجمه ۱۰ جلد کتاب از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این آزمایشگاه به شمار می‌رود.

کلید واژه ها: صنعتی امیرکبیر


( ۳ )