آغاز فعالیت مدرسه رباتیک دردانشگاه صنعتی امیرکبیر

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۰ کد : ۳۱۹۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۶
مدرسه رباتیک ویژه دانش آموزان دوره‌های دبستان و متوسطه اول و دوم ازسوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ابتدای تیرماه آغاز می‌شود.
آغاز فعالیت مدرسه رباتیک دردانشگاه صنعتی امیرکبیر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و با هدف ایجاد مرکزی تخصصی، کاربردی و جامع، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، اقدام به راه اندازی مدرسه رباتیک امیرکبیر کرده است. این مدرسه، چرخه‏‌ای هدفمند برای آموزش نسل جوان کشور است که با هدف ایجاد زمینه کارآفرینی و تولیدات دانش ‏بنیان در آینده کشور برگزارمی‌شود.

این مدرسه با شعار «رباتت را خودت بساز» به دنبال ایجاد نگرشی جدید و نوین در آموزش رباتیک و هوش مصنوعی است تا با استفاده از مجرب‏‌ترین استادان و به روزترین روش‌‏های نوین آموزشی به دنبال انتقال انگیزه و شور و نشاط به نسل جوان کشور از سنین پایه باشد.

این دوره آموزشی متناسب با مقطع تحصیلی و علمی دانش‌آموزان به سه گروه دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم و در آینده به حوزه‌های تخصصی حوزه‌های دانشجویی تقسیم می‌شود.

دوره‌های آموزشی با هدف رشد خلاقیت، مهارت و دقت دانش‌آموزان طراحی شده که منجر به به افزایش روحیه کارآفرینی خواهد شد.

مدت زمان آموزشی هر ترم ۲۵ ساعت و محل برگزاری کلاس‌ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعیین شده است.

حوزه فعالیت اصلی مدرسه رباتیک امیرکبیر آموزش اصولی و کاربردی علوم رباتیک و هوش مصنوعی، استعدادیابی و همچنین ترویج نگرش کارآفرینی در نسل جوان کشور در راستای افزایش ثروت ملی است. از این رو دانش آموزان دراین دوره با موضوعاتی چون اصول اولیه الکترونیک و مکانیک، برنامه نویسی پردازنده‌های AVR ، بردهای الکترونیکی، سیستم عامل لینوکس و مفاهیم اینترنت اشیا آشنا خواهند شد.

این دوره برای دانش آموزان متوسط اول و دوم از ۱۰ تیرماه آغاز و تا پایان تابستان ادامه دارد. دوره‌های بعدی این مدرسه که به صورت یک برنامه جامع چهارساله تدوین شده است، به صورت ترمیک و در هر یک از فصل‌های سال برگزارمی‌شود.

همچنین این مدرسه در پایان هر دوره تحصیلی به پذیرفته‏ شدگان در آزمون پایانی، مدرک پایان دوره از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فدراسیون بین ‏المللی رباتیک فیرا اهدا خواهد شد.

گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی مدرسه به نشانی roboschool.aut.ac.ir مراجعه کنند.

کلید واژه ها: صنعتی امیرکبیر


( ۱ )