رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی: این پژوهشگاه تلاش خواهد کرد تا بیش از پیش در مسیر توسعه علم و فناوری کشور و خدمت به جامعه قرار گیرد

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۲ کد : ۳۱۸۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۳
دکتر سید محمدتقی صالحی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: پژوهشگاه با بازنگری در اهداف، روش و فعالیت های خود بیش از پیش می کوشد تا در مسیر توسعه علم و فناوری کشور و خدمت به جامعه قرار گیرد.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی: این پژوهشگاه تلاش خواهد کرد تا بیش از پیش در مسیر توسعه علم و فناوری کشور و خدمت به جامعه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صالحی در ابتدای این جلسه ضمن معرفی دکتر سید محمد زهرایی به عنوان معاون اداری، مالی و پشتیبانی جدید و قدردانی از زحمات دکتر بهنام قادر، اظهار داشت: ما در حال ایجاد زیرساخت های لازم جهت تبدیل پژوهش به فناوری هستیم و نیاز به همکاری همه اعضای هیئت علمی و کارکنان غیر هیئت علمی داریم تا بتوانیم کارهای بزرگ تری انجام دهیم.

دکتر صالحی افزود: هدف ما این است تا با ارتقای وضعیت پژوهشگاه از لحاظ پژوهشی، بودجه ای و درآمدی؛ جذب منابع و فعالیت ها، وضعیت رفاهی کارمندان و اعضای هیئت علمی را فراهم کنیم.

رئیس پژوهشگاه ادامه داد: با همکاری همه اعضا به عنوان خانواده پژوهشگاه به طور یکدست و یکرنگ و شاخص های معین می توانیم پژوهشگاه را به یک برند بین المللی برسانیم.

وی هدف اصلی را ارتقای پژوهشگاه و ایجاد بازار برای محصولات پژوهشگاه عنوان کرد و گفت: پژوهشگاه یک مرکز پژوهشی است که هدف آن تنها پژوهش و فناوری و تبدیل آن به محصول و تولید انبوه است تا روانه بازار شود.

دکتر صالحی با بیان اینکه این پژوهشگاه پتانسیل بسیار بالای علمی و تجهیزاتی دارد و می تواند برند خوبی باشد و کارایی بالایی داشته باشد، گفت: باید منابع را با بهره وری بیشتری استفاده کنیم تا بتوانیم منافع ملی برای کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به موفقیت در اهداف پژوهشگاه، باید دست به دست هم دهیم تا کارها با هماهنگی و پشتیبانی یکدیگر انجام شود.

گفتنی است، در پایان این نشست، کارمندان این پژوهشگاه به بیان مسائل و نقطه نظرات خود پرداختند و ییشنهاداتی را ارائه دادند.