مرکز خدمات پردازش سریع دانشگاه مازندران راه اندازی شد

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۲ کد : ۳۱۸۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۸
دکترسعید یگانگی مدیرفناوری اطلاعات دانشگاه مازندران از راه اندازی مرکز خدمات پردازش سریع دانشگاه مازندران خبر داد.
مرکز خدمات پردازش سریع دانشگاه مازندران راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتریگانگی دراین خصوص گفت: با حمایت و پشتیبانی دکترفاطمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران، مرکز خدمات پردازش سریع دانشگاه راه اندازی و آماده بهره برداری می باشد.

وی درخصوص ویژگی های این مرکز بیان داشت: این مجموعه با در اختیار داشتن سخت افزارهای مناسب و تامین شرایط محیطی لازم، بستر مناسبی را برای انجام پردازش های سنگین و طولانی جهت تمامی کاربران علاقه مند فراهم می آورد. این در حالی است که قابلیت ارائه خدمات پردازشی و دسترسی به خدمات این مرکز از تمام نقاط کشور از طریق شبکه اینترنت برای اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران و سایر کاربران از طریق دسترسی راه دور امکان پذیر می باشد.

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران درخصوص پرداخت هزینه خدمات پردازشی این سیستم گفت: درحال حاضر پرداخت این هزینه برای اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران با استفاده از اعتبار ویژه پژوهشی امکان پذیر بوده و برای سایر کاربران دانشگاهی نیز تخفیف های مناسبی در نظر گرفته شده است.

گفتنی است علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه مرکز پردازش سریع hpc.umz.ac.ir یا وبگاه دانشگاه مازندران مراجعه کنند.

کلید واژه ها: مازندران