سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای از تدوین برنامه راهبردی برای این دانشگاه خبر داد

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۷ کد : ۳۱۸۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۲
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: شورای راهبردی دانشگاه فنی و حرفه ای تشکیل شده است که این شورا با کمک کمیته های تخصصی وظیفه تهیه برنامه راهبردی این دانشگاه برعهده دارد و ما امیدواریم این برنامه تا قبل از مهر ماه سال جاری نهایی شود.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای از تدوین برنامه راهبردی برای این دانشگاه خبر داد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ناصر شمس سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای در نشست خبری که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، تشکیل ستاد تولید و اشتغال، ایجاد بازارچه های فصلی محصولات دانشگاه و گسترش همکاری های بین المللی را از اولویت های خود در افق پیش رو اعلام کرد.

 

وی با اشاره به اهمیت اشتغال آفرینی در شرایط امروز کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای در نظر دارد شغل های جدیدی در کشور ایجاد کند و عناوین شغلی را افزایش دهد زیرا هم اکنون حدود ۲۰۰۰ عنوان شغلی در کشور داریم در حالی که در کشورهای دیگر تا ۱۵۰۰۰ عنوان شغلی وجود دارد.

 

وی با اشاره به تصویب اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی در مجلس شورای اسلامی برای بازسازی و نوسازی تجهیزات دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: امیدوارم با این اقدام بتوانیم از تمام ظرفیت بالای نیروی انسانی این دانشگاه برای تربیت دانشجویان ماهر و ایجاد اشتغال در کشور بهره ببریم.

 

دکتر شمس گفت: ستاد تولید و اشتغال در دانشگاه فنی و حرفه ای برای برنامه‌ریزی و سیاست گذاری در خصوص تجاری سازی تولیدات دانشجویی تشکیل شده است و این دانشگاه این ظرفیت را دارد که برخی از تجهیزات مورد نیاز دستگاههای دولتی، سازمان های خصوصی و دانشگاههای کشور را تولید و تامین کند.

 

وی افزود: بسترسازی برای شراکت دانشجویان و مدرسان در مزایای محصول تولیدی از برنامه های جدید دانشگاه فنی و حرفه ای است که در حال بررسی مسائل حقوقی و مالکیت مادی و معنوی افراد و دانشگاه در این موضوع هستیم.

 

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای تاکید کرد پس از جمع بندی در خصوص مسائل حقوقی مالکیت، سامانه اطلاع رسانی و فروش محصولات تولیدی دانشجویان و مدرسان این دانشگاه را راه اندازی خواهیم کرد که امکان اخذ سفارش تولید محصولات از سوی بخش دولتی و غیر دولتی را دارا خواهد بود.

 

 

وی با اشاره به برنامه دانشگاه فنی و حرفه ای برای راه انداری نمایشگاههای محصولات تولیدی خود در مراکز استانها و برخی نقاط خارج از کشور گفت: از خیّرین آموزش عالی برای مشارکت در این طرح دعوت شده کرده‌ایمیم و با استقبال آنان مواجه شده ایم.

 

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای از ارائه طرح تکنسین سرباز به وزارت علوم خبر داد و گفت: این طرح در وزارت علوم در حال بررسی است و قرار شده سهمیه ای برای این دانشگاه در نظر گرفته شود.

وی در ادامه به فعالیت های بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم برای دوره های آموزشی افرادی را از خارج از کشور دعوت کنیم و در حال حاضر با کشور آلمان، فرانسه، عراق و تاجیکستان همکاری داشته ایم و به دنبال جذب دانشجوی خارجی نیز هستیم و اولین گروه دانشجویی ما از مهر ماه از کشور تاجیکستان تحصیل خود را در دانشگاه فنی و حرفه ای آغاز خواهند کرد و همچنین ۱۰ نفر از دانشجویان آلمانی در دانشکده شریعتی دختران دانشگاه فنی و حرفه ای در تهران تحصیل خود را آغاز خواهند کرد.