عضویت پارک علم و فناوری استان لرستان درانجمن پارک های علم و فناوری آسیا (ASPA)

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۲ کد : ۳۱۸۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۱۲
دکترمحمودرضا شاکرمی رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان در این خصوص گفت: ASPA یک سازمان غیردولتی بین المللی در ژاپن است که در سال ۱۹۹۷ با هدف دستیابی به توسعه مشترک در زمینه های علمی تکنولوژی، صنعت و اقتصاد در منطقه آسیا تاسیس شده است.
عضویت پارک علم و فناوری استان لرستان درانجمن پارک های علم و فناوری آسیا (ASPA)

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشاکرمی دراین خصوص گفت: این سازمان یک جامعه آسیایی جهت تبادل تکنولوژی است و ماموریت های شامل: بهبود همکاری متقابل از طریق مبادلات محلی، برای توسعه آسیا از طریق مبادلات از فن آوری و نوآوری منطقه، تبادل اطلاعات در زمینه های صنعت، فناوری، فرهنگ و آموزش و پرورش (به شکل یک جامعه آسیایی) می باشد.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان مزایای عضویت در ASPA بهره مندی از خدماتی همچون : معرفی آنلاین شرکت های پارک های عضو و حمایت از آنها جهت شرکت در نمایشگاه های کالا و فناوری، دسترسی آنلاین به مرکز تبادل آسیایی (مرکز اشتراک گذاری و تبادل فناوری در منطقه آسیا) ، سرویس ترجمه اسناد- این سرویس با هدف ارتقای سطح تعاملات و همکاری های فعال جهانی، به ترجمه اسناد مورد نیاز شرکتهای پارک های عضو به زبان های چینی، انگلیسی، کره ای و ژاپنی می پردازد. کنفرانس و رویداد- شرکت در نشست های تبادل و اشتراک گذاری دانش و تجربه با دیگرسازمان های مرتبط با کسب و کار آسیا، اخذ تخفیف بر هزینه ثبت نام در کنفرانس ها و رویدادهای ASPA ،دوره های آموزشی- پشتیبانی بوسیله روابط عمومی ASPA : داشتن صفحه رایگان تبلیغات در خبرنامه ASPA که در کل منطقه آسیا توزیع می شود، معرفی فن آوری و محصولات شرکت های پارک های عضو با استفاده از سایبر بازاراعلام کرد.

سایبر ASPA مرکز اصلی برای اطلاعات آنلاین و شبکه هاب در آسیا است و هدف آن اشتراک گذاری دانش و فناوری و به حداکثر رساندن همکاری های بین المللی است.

دکترشاکرمی ابراز امیدواری کرد که عضویت پارک لرستان دراین انجمن، موجب افزایش تعاملات بین المللی شرکت های پارک لرستان شود.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان لرستان