استاندار سمنان : اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته باشیم، راهکار آن باید از سوی دانشگاه ها ارائه شود

۱۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۵ کد : ۳۱۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۶
در مراسمی که با حضوردانشگاهیان ، مسئولان استان در تالار امیر کبیر دانشگاه سمنان برگزار شد از خدمات هشت ساله دکتر علی خیرالدین رئیس سابق این دانشگاه قدر دانی و دکتر عباس هنر بخش رئوف به عنوان سرپرست دا...
در مراسمی که با حضوردانشگاهیان ، مسئولان استان در تالار امیر کبیر دانشگاه سمنان برگزار شد از خدمات هشت ساله دکتر علی خیرالدین رئیس سابق این دانشگاه قدر دانی و دکتر عباس هنر بخش رئوف به عنوان سرپرست دانشگاه معرفی شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛ در این مراسم محمد و کیلی ، استاندار سمنان گفت: دولت یازدهم در شرایطی اختیار قوه مجریه کشور را به دست گرفت که کشور در امور داخلی و خارجی به ویژه در امور اقتصادی شرایط خاصی داشت.
وکیلی بر توسعه کیفی دانشگاه های استان سمنان در کنار رشد کمی تاکید و خاطرنشان کرد: دانشگاه ها برای پر کردن ظرفیت خالی به دنبال جذب دانشجو از تمام دنیا باشند اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته باشیم، راهکار آن باید از سوی دانشگاه ها ارائه شود .
حجت الاسلام حسین ذوالفقاری ،مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این مراسم ، کار و تلاش و کوشش و خستگی ناپذیری را از ویژگی های دکتر خیرالدین برشمرد و گفت : دکتر خیرالدین نمونه بارز نظم و انضباط ، پیگیر کارها و مدیریت زمان و حلقه واصل دانشگاه و جامعه بود .
وی تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت را یاد آور شد و افزود : باید با تقویت این ارتباط و کاربردی کردن یافته های علمی به جامعه و دولت کمک کرد.
دکتر علی خیرالدین رئیس قبلی این دانشگاه هم گزارشی از عملکرد هشت ساله ی خود ارائه کرد و گفت : در این مدت توسعه و رشد خوبی در بخشهای مختلف به لحاظ کمی و کیفی صورت گرفته و تعداد دانشکده های این دانشگاه از شش دانشکده در سال 85 به 20 دانشکده، رشته های تحصیلی از 56 رشته به 255 رشته، شمار دانشجویان دوره دکتری از 12 نفر به یک هزار نفر ، تعداد اعضای هیات علمی از 148 نفر به 370 نفر افزایش یافته که این افزیشها در تولید علم بسیار تاثیرگذارند .
دکتر عباس هنر بخش رئوف سرپرست جدید دانشگاه سمنان هم در این نشست  بخشی از برنامه های خود را تشریح کرد و گفت : دانشگاه سمنان در سطح کشور دارای جایگاه خوبی است و تلاش بر این است تا با یاری همکارانم در انجام این رسالت خطیر موفق باشم .
سرپرست دانشگاه سمنان با اشاره به افزایش بودجه دانشگاه افزود : هر چند بودجه دانشگاه افزایش یافته اما بدهکاری هایی به کارکنان و پیمانکاران هم وجود دارد که باید آنها را مرتفع کرد .
دکتر هنر بخش درخصوص پردیس دانشگاه سمنان هم اظهار داشت : مدارکی که در قبال تحصیل در این پردیس به فارغ التحصیلان اعطا می شود باید مدارک قابل قبولی باشد و ارج و قرب مدرک دانشگاهی ، دانشگاه سمنان را خدشه دار نکند .