اجرایی شدن تفاهم‌نامه بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۸ کد : ۳۱۷۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۹
دکتر علی بارانی، مدیر گروه همکاری های علمی بین‌المللی دانشگاه لرستان، خبر از اجرایی‌شدن تفاهم‌نامه‌ی پذیرش و تبادل پژوهشگر و دانشجو، بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان داد.
اجرایی شدن تفاهم‌نامه بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بارانی، توضیح داد: تفاهم‌نامه بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان، برای تبادل دانشجویان دکترا و پژوهشگری پسادکترا در اردیبهشت‌ماه امسال منعقد شد و امسال، اجرایی می‌شود.

این تفاهم‌نامه در برلین آلمان با حضور دکتر محسن عادلی، عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان و از سرآمدان علمی کشور، دکتر بارانی (دانشگاه لرستان) و دکتر هگ، از مقامات دانشگاه برلین آلمان، منعقد شد.

دکتر بارانی، تشریح کرد: پذیرش دانشجویان دکترا در رشته نانوشیمی به‌صورت مشترک توسط دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان انجام خواهد شد و این دانشجویان، دو سال را در دانشگاه لرستان و دو سال را در دانشگاه برلین، تحصیل خواهند کرد.

دکتر بارانی ادامه داد: در بخش پژوهشگری پسادکترا نیز، پژوهشگرانی که به‌صورت مشترک توسط دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین، پذیرش علمی می‌‌شوند، به مدت یک سال در دانشگاه لرستان و یک سال نیز در دانشگاه برلین، دوره پژوهشگری را طی می‌کنند و گواهی معتبر از طریق دانشگاه لرستان با تأیید دانشگاه برلین، به آنها داده خواهد شد.

وی بیان کرد: تلاش این است که در مورد سایر رشته‌ها نیز همکاری‌های بین‌دانشگاهی با دانشگاه‌های معتبر دنیا، تقویت شود.