نشست هم‌اندیشی منطقه یک هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی اعضای هیئت علمی برگزار شد

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۷ کد : ۳۱۷۹۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۶۰
نشست هم‌اندیشی منطقه یک هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی اعضای هیئت علمی با حضور دکتر خرازی دبیر هیئت عالی نظارت ریاست جمهوری و دکترحسن عابدی جعفری نماینده وزیرعلوم و مسئول دفتر هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیئت علمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
نشست هم‌اندیشی منطقه یک هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی اعضای هیئت علمی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عابدی جعفری در این نشست اظهار داشت: در سطح کشور ۷۶ هیئت در راستای رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان در حوزه ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و سازمان‌های وابسته و بیش از ۶۰و احد در حوزه رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: اداره این مجموعه حدود ۱۴۰ واحدی در سراسر کشور نیازمند سامانه‌سپاری است و یک سامانه در حوزه اداری با حمایت هیئت‌های نظارت در حال اجراست و سامانه‌ای دیگر نیز در حوزه انتظامی در آینده‌ای نزدیک با حمایت مجموعه فناوری اطلاعات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی می‌شود.

دکتر عابدی جعفری با بیان اینکه با توسعه‌ای که در زمینه فناوری اطلاعات ایجاد شده است باید رویکرد جدیدی در حوزه رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و اعضای هیئت علمی انجام اتفاق بیفتد تصریح کرد: اولین سیاستی که در این مجموعه اتخاذ شد منطقه‌بندی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بود.

نماینده وزیرعلوم و مسئول دفتر هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیئت علمی خاطرنشان کرد: با برگزاری چنین نشست‌هایی به دنبال وحدت رویه در رسیدگی به پرونده‌ها هستیم و سعی داریم با سازمان‌های بالادستی مانند دیوان عدالت اداری، هیئت عالی نظارت، سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات ارتباطات تنگاتنگی برقرار کنیم که حاصل زحمت عزیزان در مراجع بالاتر مورد نقض قرار نگیرد.

وی گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جایگاه بسیار مناسبی است بدین جهت که تعداد اعضای هیئت علمی و افراد دانشمند در این حوزه می‌توانند به روند کار در تخلفات اداری در سطح کشور کمک تعیین‌کننده‌ای کنند از این جهت که تعداد قابل ملاحظه‌ای از صاحب‌نظرات حقوق را در دانشگاه‌ها داریم که می‌توانند در ریشه‌یابی تخلفات و کمک به پیشیگیری بسیار مؤثر باشند.

دکتر عابدی جعفری بیان کرد: سعی داریم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هیئت‌هایی را سامان دهیم که بتوانند الگوی رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی در سطح کشور باشند و از قبل این رسیدگی‌های دقیق، صریح، صحیح و تؤأم با عدالت بتوانیم سازمان‌هایی را به صورت نمونه و الگو در سطح کشور مانند دانشگاه‌ها، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مراکز پژوهشی و سازمان‌های وابسته در کشور به عنوان محیط‌های سلامتی به کل کشور معرفی کنیم.