استاندار خوزستان: خروجی سمینارها و همایش‌ها باید به توسعه استان منجر شود

۳۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۶ کد : ۳۱۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۸
دکترعبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت‌های پژوهشی و علمی درپیشبرد برنامه‌های کلان استان گفت: خروجی سمینارها و همایش‌هایی که درخوزستان برگزارمی‌شود باید به توسعه و حل مش...
دکترعبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت‌های پژوهشی و علمی درپیشبرد برنامه‌های کلان استان گفت: خروجی سمینارها و همایش‌هایی که درخوزستان برگزارمی‌شود باید به توسعه و حل مشکلات استان منجر شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمقتدایی دردهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه که دردانشگاه شهیدچمران اهواز برگزار شد، گفت: باوجود پنج رودخانه بزرگ درخوزستان برگزاری سمینارهایی با موضوع حوزه‌های آبی در استان لازم است.
وی افزود: با آغاز به کار دولت یازدهم و استقرار تیم جدید نماینده‌های دولت درخوزستان تلاش شد دربرنامه‌های کلان استان ازنظرات کارشناسان استفاده‌شده و نتایج تحقیقات و پژوهش‌ها دربخش‌های مختلف به شورای برنامه‌ریزی استان هدایت شود.
استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت‌های شورای عالی آب کشور بیان کرد: کار شورای عالی آب برنامه‌ریزی برای تمامی منابع آبی کشور از سرچشمه تا مقصد است که بی‌شک دراین شورا تصمیماتی صحیح برای امور اخذ می‌شود.
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهیدچمران اهواز نیز دراین سمینار با اشاره به مشکلات حوزه‌های آبی استان گفت: امیدواریم با ارائه راهکار ازسوی کارشناسان دراین سمینار بتوان بخشی از مشکلات حوزه‌های آبی استان خوزستان را حل کرد.
وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز با پشتوانه علمی اساتید و دانشجویان این آمادگی را دارد که درتمامی حوزه‌های علمی و پژوهشی در پیشبرد اهداف عالی استان در کنار مسئولان استانی باشد.
دکترمهدی قمشی دبیردهمین سمینار مهندسی رودخانه نیز با اشاره به اینکه ایران جزو کشورهای پرتنش در حوزه‌های آبی است، گفت: باید بپذیریم که وضعیت بسیاری از رودخانه‌ها و تالاب‌های کشور به دلیل چندین سال خشک‌سالی در استان بحرانی است.
وی افزود: یکی از وظایف تمامی مردم این است که برای بازگرداندن حیات به محیط‌زیست، رودخانه‌ها و تالاب‌ها تلاش کنند.
عضوهیئت‌علمی دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: برای حل مشکلات حوزه‌های آبی استان و کشور لازم است هماهنگی بین مدیران دستگاه‌ها افزایش یابد.