استاندار خوزستان: حمایت از بخش آموزش عالی در اولویت کاری استان است

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۳ کد : ۳۱۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۴
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در بازدید از حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری سال 95 در دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: با تخصیص اعتباراتی از محل ردیف‌ بودجه استان، از بخش آموزش عالی در خوزستان حمایت می ...
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در بازدید از حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری سال 95 در دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: با تخصیص اعتباراتی از محل ردیف‌ بودجه استان، از بخش آموزش عالی در خوزستان حمایت می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شریعتی با حضور در دانشگاه شهید چمران اهواز و بازدید از حوزه‌های برگزاری کنکور 95، گفت: بخش قابل‌توجهی از اعتبارات آموزش عالی، ملی است اما تلاش خواهیم کرد در فصل جمع بندی بودجه در دولت، سهم دانشگاه‌های استان خصوصاً دانشگاه شهید چمران اهواز از اعتبارات در بخش‌های مختلف افزایش یابد.
وی ادامه داد: دانشگاه شهید چمران اهواز در دوران دفاع مقدس به عنوان یکی از مکان‌های اصلی استقرار نیروهای رزمنده، خدمات بسیاری را به جبهه‌های جنگ در هشت سال دفاع مقدس ارائه کرده و این مسئله موجب عقب‌ماندگی این دانشگاه در حوزه‌های مختلف شده که امیدواریم بتوانیم بخشی از این عقب‌ماندگی‌ها را برای توسعه آموزش عالی استان در این دانشگاه جبران شود.
استاندار خوزستان افزود: به دلیل تجربه حضور در بخش آموزش عالی، با مشکلات این حوزه آشنایی دارم و بی شک به دلیل جایگاه دانشگاه ها در تعالی جامعه، پیشرفت جوانان و در نتیجه توسعه کشور حمایت های لازم از دانشگاه انجام خواهد شد. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به آمار داوطلبان شرکت در کنکور سراسری سال 95 گفت: امسال در استان خوزستان بیش از 60هزار نفر، داوطلب شرکت در این آزمون علمی هستند که بیش از 12 هزار نفر در حوزه‌های امتحانی دانشگاه شهید چمران اهواز حضور دارند.
شریعتی برگزاری کنکور سراسری در کشور را رویدادی بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: تحصیل در کشور ما یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها است که تلاش دارند آینده خوبی را برای فرزندان خود تأمین کنند و امیدواریم بتوانیم بهترین شرایط را برای تحصیل آینده‌سازان کشور در دانشگاه‌های استان فراهم کنیم.