مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان گامی در راستای ارتباط علم با صنعت است

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۴ کد : ۳۱۷۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۱
دکترمجید منعم زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان گفت: مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان که با حضور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری مورد بهره برداری قرارگرفت، گامی در راستای ارتباط علم با صنعت و تجاری سازی علم است.
مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان گامی در راستای ارتباط علم با صنعت است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمنعم زاده هدف از راه اندازی این مرکز را افزایش نقش علم و فناوری در توانمند‌سازی و ارتقای بهره‌وری در بخش های صنعتی و تولیدی و بهره‌گیری از توان نخبگان و اندیشمندان دانشگاه کاشان برای ارتباط با صنعت، بازار ذکر کرد و گفت: سعی بر این است تا با ایجاد این مرکز، پژوهش ها و پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی کاربردی و به ثروت تبدیل شود.

وی افزود: این مرکز با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه در گام نخست این مرکز شرکت های فعال در زمینه بازی های رایانه ای، انیمیشن، تولید محتوا و شرکت هایی در حوزه آی تی و آی سی تی راه اندازی شده است خاطرنشان کرد: سعی براین است که با راه اندازی این شرکت های فعال که با مشارکت بخش خصوصی، استادان و دانشجویان دانشگاه کاشان ایجاد شده است کاشان به قطب بازی های رایانه ای، تولید محتوا و غیره تبدیل شود.

کلید واژه ها: کاشان