رئیس دانشگاه ایلام از رشد ۳۰۰ درصدی اعتبارهای پژوهشی این دانشگاه در سال جاری خبرداد

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۴ کد : ۳۱۷۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۹
دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه های متعددی برای برگزاری دومین همایش بین المللی ریزگردها متقاضی بودند که از میان آنها دانشگاه ایلام مورد موافقت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.
رئیس دانشگاه ایلام از رشد ۳۰۰ درصدی اعتبارهای پژوهشی این دانشگاه در سال جاری خبرداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی اکبری با اشاره به اینکه در حال تدارک و برنامه ریزی برگزاری این همایش هستیم، یادآور شد: زمان دقیق برگزاری همایش هنوز مشخص نیست اما به احتمال زیاد در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار شود.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: میزان اعتبارهای پژوهشی این دانشگاه رشد خوبی داشته، به طوری که اعتبار پژوهشی دانشگاه در سال جاری بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

دکترعلی اکبری اظهارکرد: افزایش اعتبارهای پژوهشی ظرفیت دانشگاه برای حمایت از طرح های علمی و پژوهشی را ارتقا داده است.

 

وی افزود: علاوه براین مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه نیز بازتعریف شده و هم اکنون نسبت به پذیرش واحدهای فناور جدید در این مرکز و حمایت از این واحدها اقدام می شود.

رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: مجموعه فعالیت ها درحوزه پژوهشی باعث شد، نخستین جشنواره ایده های ثروت ساز با حمایت دستگاه های اجرایی و پژوهش گران با موفقیت دراین دانشگاه برگزار شود که در نتیجه آن ۷۰ ایده قابل سرمایه گذاری به دست آمد.

دکتر علی اکبری اضافه کرد: همچنین برای نخستین بار مقدمات برگزاری ۲ استارت آپ در حوزه های فناوری اطلاعات و گردشگری دراین دانشگاه فراهم شد که توانست در تغییر مسیر اشتغال تحصیل کردگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی رویکرد جدیدی را به جامعه معرفی کند.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید و با حضور وزیر علوم، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در قالب ۲۳ آزمایشگاه تخصصی تجهیز شده و به بهره برداری رسیده است، گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه هم اکنون در ردیف ۱۰ آزمایشگاه مرکزی برتر کشور قرار دارد.

دکترعلی اکبری اظهارکرد: با توجه به اینکه زمینه توسعه استان در حوزه نفت و گاز است؛ با استفاده از کمک ۶۰ میلیارد ریالی وزارت نفت سه آزمایشگاه فوق تخصصی حوزه نفت دردانشگاه تجهیز شده است و که در حال رایزنی برای استفاده از ظرفیت این آزمایشگاه ها در میدان های نفتی استان هستیم.

وی یادآورشد: همچنین هفت کارگاه در حوزه الکترونیک، مکانیک و مهندسی شیمی در دانشکده فنی مهندسی راه اندازی و تجهیز شده است.

دکترعلی اکبری تاکید کرد: ظرفیت اینترنت دانشگاه نیز به عنوان یکی از مهم ترین زیرساخت های پژوهشی ارتقا یافته و فیبر نوری دانشگاه از ۲ کلیومتر به ۲/۶ کیلومتر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: فرصت مطالعاتی استادان دانشگاه ایلام که در چند سال گذشته به تعطیلی کشیده شده بود، دوباره در دستور کار گرفته که برای سال جاری سهیمه این دانشگاه به شش نفر رسیده است

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت فرصت های علمی و مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه با هدف ارتقا سطح پژوهش ها و طرح های علمی به سطح بین المللی در دستور کار قرار گرفته است.

 

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه در جذب هیئت علمی استفاده از نخبگان و شایستگان و افراد دارای قابلیت خاص آموزشی و پژوهشی مدنظر است، گفت: تحصیلکردگان بومی که دارای این شرایط باشند برای جذب در هیئت علمی دانشگاه در اولویت قرار دارند.

دکتر علی اکبری اضافه کرد: در شرایط پذیرش هیئت علمی نخبگی، سرآمدی، وضعیت تحصیلی متناسب، دانشگاه محل تحصیل قابل قبول و رزومه پژوهشی مناسب مدنظر است اما درعین حال بومی بودن به عنوان یک شاخص مثبت در نظر گرفته خواهد شد.

دکترعلی اکبری تاکید کرد: استخدام هیئت علمی ضعیف در تراز دانشگاه نیست و به طور قطع در جذب هیئت علمی از ظرفیت تحصیل کردگان نخبه و شایسته ایلامی بیشتر استفاده خواهد شد.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: در سال های گذشته ردیف های جذب هیئت علمی اختصاص یافته به این دانشگاه تنها هفت نفر در سال بود که در دولت تدبیر و امید به ۲۰ نفر در سال افزایش یافته است که امیدواریم این ظرفیت در سال های آینده نیز حفظ شود.

دکترعلی اکبری با بیان اینکه یکی از اقدامات ویژه تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه تا سال ۱۴۰۰ است، یادآورشد: هم اکنون نسبت استاد به دانشجو دراین دانشگاه یک به ۳۰ است که امیدواریم تا پایان برنامه به نسبت یک به ۲۲ رسیده و به استاندارد کشوری نزدیک شویم.

دکترعلی اکبری تاکید کرد: در ۲ سال گذشته حل مشکل اعضای هیئت علمی که از نظر استخدامی فاقد ردیف بودند در اولویت قرار گرفت که با افزایش ردیف استخدامی دانشگاه این مشکل تا حدودی برطرف شد.

 

کلید واژه ها: ایلام