افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری فارس در دانشکده کشاورزی شیراز

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۹ کد : ۳۱۷۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۶۸۲
دکتر فرید مُر رئیس پارک علم و فناوری فارس از ایجاد مراکز رشد واحدهای فناوری با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها خبر داد.
افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری فارس در دانشکده کشاورزی شیراز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمُر دراین خصوص گفت: مرکز رشد واحدهای فناور در دانشکده کشاورزی شیراز در مراسمی با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان آغاز به کار کرد.

وی افزود: این مرکز رشد دومین مرکز با این کارکرد در دانشگاه شیراز محسوب می شود و پیش از این نخستین مرکز رشد واحدهای فناور در دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرده بود.

دکترمُر بیان کرد: مرکز رشد واحدهای فناور در دانشکده کشاورزی این دانشگاه نیز براساس این تفاهم نامه ایجاد شده است و آمادگی پذیرش چهار شرکت را در آغاز فعالیت دارد.

رئیس پارک علم و فناوری فارس ادامه داد: یکی از اهداف پارک علم و فناوری فارس حمایت از شرکت های دانش بنیان مستقر دردانشگاه ها و اعضای هیئت علمی و حرکت به سوی دانشگاه های کارآفرین است و راه اندازی مراکز رشد نیز با چنین هدفی صورت می گیرد.

وی افزود: هم اینک علاوه بر مرکز رشد واحد های فناور ICT ، مراکز رشد تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی، کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع تبدیلی، مرکز رشد فناوری جامع و هشت مرکز رشد واحد های فناور در سطح استان زیر نظر پارک علم و فناوری فارس مشغول به فعالیت هستند که بیش از ۲۲۰ شرکت فناور را تحت حمایت خود قرار داده اند.

رئیس پارک علم و فناوری فارس تصریح کرد: پارک علم و فناوری فارس زیرساختی مناسب جهت توسعه فناوری، کارآفرینی و اشتغال زایی تخصصی بویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها از طریق ایجاد شرکت های کوچک و متوسط و حمایت ازآن ها تا تجاری کردن نتایج فعالیت های شان است.

 

 

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری فارس


( ۴ )