بهره برداری فاز نخست نرم افزار مدیریت کتابخانه دانشگاه جهرم

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۴ کد : ۳۱۷۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۵
فاز نخست نرم افزار مدیریت کتابخانه دانشگاه جهرم با نام اختصاری «نمک» به بهره برداری رسید.
بهره برداری  فاز نخست نرم افزار مدیریت کتابخانه دانشگاه جهرم

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود نادریان جهرمی رئیس دانشگاه جهرم در خصوص نرم افزار مدیریت کتابخانه دانشگاه جهرم گفت: این نرم افزار که در قالب یک طرح پژوهشی و به سفارش کتابخانه مرکزی دانشگاه جهرم در پاییز ۹۵ به تصویب شورای پژوهشی رسیده بود توسط اعضای هیئت علمی گروه کامپیوتر این دانشگاه به عنوان مجری طرح، در یک کار گروهی تخصصی، فشرده و دقیق طراحی و اجرا و در اردیبهشت ۱۳۹۶ بارگذاری شد.

رئیس دانشگاه جهرم افزود: برای اجرای این طرح ۳۲۰ نفر ساعت در سطح کارشناسی و ۱۲۰ نفر ساعت در سطح کارشناسی ارشد و ۳۵ نفر ساعت در سطح دکتری کار تحقیقاتی و برنامه نویسی و مشاوره انجام شده است.

این نرم افزار مبتنی بر وب و با استفاده از زبان برنامه نویسی C # طراحی شده و در آن از قابلیت های ویژه معماری MVC استفاده شده است.

همچنین نرم افزار فوق دارای امکانات پیشرفته و کاربردی نرم افزاری و کتابداری در محیطی کاربرپسند طراحی شده و جهت انجام انواع فعالیت های مدیریت کتابخانه اعم از تمام امور مربوط به امانت و رزرو منابع، ثبت اسناد و منابع و اعضا، انواع گزارش های مورد نیاز و جستجوهای پیشرفته با امکان جستجو از تمامی فیلدهای ثبت شده در دیتا بیس است.

از قابلیت های منحصربه فرد این نرم افزار امکان ثبت کتاب به صورت اتوماتیک و از طریق اطلاعات کتابخانه ملی ایران و نیز جستجوهای متنوع و در دسترس از کلیه اطلاعات دیتابیس است.

ضریب پایین خطای کاربری به جهت پیش بینی خطاهای ممکن کاربران از دیگر مزایای این نرم افزار بوده و همچنین طراحی آن به گونه ای انجام شده است که نیاز به حضور فیزیکی کاربران و اعضا کمترین مقدار ممکن باشد.