گشایش نمایشگاه قرآن و عترت دردانشگاه هنراسلامی تبریز

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۲ کد : ۳۱۷۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۸
به مناسبت ماه مبارک رمضان و به همت دانشگاه هنر اسلامی تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت افتتاح شد.
گشایش نمایشگاه قرآن و عترت دردانشگاه هنراسلامی تبریز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این نمایشگاه با هدف شناسایی، نمایش ومعرفی آخرین دستاوردهای قرآنی در حوزه‌‌های فرهنگی، هنری و علمی و همچنین زمینه‌ سازی برای آشنایی اقشار مختلف با فعالیت های قرآنی و کمک به ارتقای کمی و کیفی برنامه‌ ها و فعالیت های قرآنی برپا شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شربیانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنراسلامی تبریز در آئین گشایش این نمایشگاه ضمن برجسته خواندن نقش قرآن در جوامع بشری گفت: زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو علم به دستورات و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد.

وی افزود: از آنجائی که قرآن روش درست زیستن را به ما می آموزد، لذا هر فرد به میزانی که دستورات این کتاب مقدس را به کار می بندد به همان میزان موفقیت کسب خواهد کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین شربیانی زندگی قرآنی را براساس رعایت مقررات، عدالت، صفا و صمیمیت دانست و گفت: مردمی که از دستورات این معجزه الهی پیروی می کنند دارای اطمینان خاطر، آسایش و سعادت جاودانه هستند.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز دراین مراسم تأسی به آموزه های قرآن کریم را حافظ عزت و کرامت و اقتدار عنوان کرد.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و انفاس قدسی امام راحل نهضتی در حوزه قرآن شروع شد که قرآن از طاقچه ها و از یک حالت زینتی به عرصه‌ اثرگذار اجتماع وارد شد.

محمدپور افزود: ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در سال گذشته بیش ازچهارصد میلیون برای این امر توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه شده است.

همچنین این نمایشگاه در بخش‌های مختلفی ازجمله آثار نفیس هنری، رسانه‌های دیجیتال، عفاف و حجاب، انتشارات قرآنی، کودک، نوجوان، خانواده و بخش های جنبی برگزارمی شود.

گفتنی است نمایشگاه قرآن و عترت از سیزدهم خرداد تا نهم تیرماه سال‌جاری از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۴ در نگارخانه دانشگاه هنراسلامی تبریز واقع در خیابان آزادی، میدان حکیم نظامی برپا خواهد بود.

کلید واژه ها: هنراسلامی تبریز