اجرایی سازی تفاهم نامه منعقده دانشگاه الزهرا (س) با موسسه دولتی آموزش زبان روسی پوشکین روسیه

۱۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۹ کد : ۳۱۶۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۳۸
با پیگیری های مدیریت همکاری های علمی بین المللی و گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا(س) اولین اقدام در مسیر اجرایی سازی یادداشت تفاهم همکاری دانشگاه الزهرا و موسسه دولتی آموزش زبان روسی پوشکین برداشته شد.
اجرایی سازی تفاهم نامه منعقده دانشگاه الزهرا (س) با موسسه دولتی آموزش زبان روسی پوشکین روسیه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در راستای عملیاتی کردن این تفاهم نامه در محل گروه زبان روسی ملاقاتی بین دکتر دست آموز، مدیر گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا، و مارینا بلاباروداوا، مدیر ارشد بخش ارتباطات و هدایت پروژه های انستیتو پوشکین صورت پذیرفت و دانشگاه الزهرا به عنوان مرکز شبکه همکاری موسسه آموزش زبان روسی پوشکین در ایران معرفی شد.

دکتر سعیده دست آموز ضمن اعلام این مطلب از افتتاح قریب الوقوع دفتر مرکزی شبکه آموزش زبان روسی پوشکین در دانشگاه الزهرا خبر داد.

برگزاری کلیه آزمون های تستی استاندارد زبان روسی به عنوان زبان خارجی و نیز آزمون های سنجش کودکان دوزبانه و دوره های ارتقائ مهارت استادان زبان روسی با استفاده از خدمات پورتال «آموزش به روسی» http://pushininstitute.ru که شمار کاربران آن بیش از چهارمیلیون نفر از ۱۷۸ کشور جهان است، از این پس به دانشگاه الزهرا واگذار می شود.

مراکز شبکه همکاری «موسسه پوشکین» از امکان برگزاری آزمون تستی استاندارد برخوردار می شوند و شرکت کنندگان این آزمون می توانند نمونه گواهی مصوب «موسسه دولتی زبان روسی پوشکین» را دریافت کنند.

گفتنی است موسسه پوشکین برای پشتیبانی از فعالیت های مراکز همکاری، هرگونه حمایت سازمانی و آموزشی را انجام داده و با اعزام استادان زبان روسی برای خارجی ها به منظور برگزاری دوره های کوتاه مدت و سمینارها و تامین منابع کتابخانه ای و اطلاعاتی، هرگونه همکاری با این مراکز با برند «موسسه پوشکین» انجام می دهد.


( ۱ )