رئیس پارک علم و فناوری خراسان: اقتصادی مقاوم و سالم در کشور جز از مسیر دانش بنیان شدن ممکن نیست

۱۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۱ کد : ۳۱۶۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۱
دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به اینکه اقتصادی مقاوم و سالم در کشور جز از مسیر دانش بنیان شدن ممکن نیست ،خاطر نشان کرد : راه نجات اقتصاد ، سالم سازی اقتصاد ، کاهش رانت ها ، توسعه اقتصاد مقاومتی با توجه به دیدگاه مقام معظم رهبری ، از مسیر اقتصاد یادگیری ، اقتصاد دانش بنیان و ایجاد نظام نوآوری است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان: اقتصادی مقاوم و سالم در کشور جز از مسیر دانش بنیان شدن ممکن نیست

وی افزود: کشور ما از منظر تولید علم، دانش و نوآوری، جایگاه ویژه ای را در دنیا و منطقه به خود اختصاص داده است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: خوشبختانه در استان خراسان رضوی، مدیریت استان به بحث علم، فناوری و دانش بنیان توجه جدی دارند و این خود عاملی سازنده در جهت تحقق اهداف ملی است.

دکتر علم الهدایی با بیان اینکه کسب و کارهای کوچک و متوسط در کشور حل کننده مشکلات هستند خاطرنشان کرد: مجموعه دستگا ه های عمومی، دولتی، خصوصی، صنعت و غیر صنعت باید فناوران و نخبگان کشور در شرکت های دانش بنیان را مورد حمایت قرار بدهند.

مریم نعمتی مدیر روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری خراسان هم در این نشست با اشاره به فعالیت شرکت دانش بنیان بهپویان امین منتظر از شرکت های فناور پارک خراسان اظهار داشت: شرکت بهپویان تنها شرکت دانش بنیان حوزه بهینه سازی مصرف انرژی کشور که دارای گواهینامه صلاحیت خدمات مشاوره بهینه سازی مصرف انرژی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

وی افزود: پروژه های اجرایی این شرکت ختم به استان نمی شود و اکثر این پروژه ها ملی است که با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی توانسته اند نیاز دستگا های اجرایی کلان کشور را رفع کرده و به یکی از افتخارات ما در استان و کشور تبدیل شوند.

مدیر روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری خراسان همچنین با اشاره به فعالیت شرکت ساینا پردازش گسترش شرق ادامه داد: این شرکت فناور از شرکت های فعال مرکز رشد نیشابور است که با ایده سامانه همیاب ۲۴، اولین، بزرگ ترین و تنهاترین سامانه اطلاع رسانی و ردیابی دیجیتال موبایل، لپ تاپ و تبلت گمشده و سرقتی در استان و کشور مطرح شد.

نعمتی اظهار داشت: در این نشست همچنین از پرچم برافراشته شده بر قله اورست با شعار آب، نان و انرژی حق تمام مردم زمین است توسط دکتر مجید مذهبی یکی از مدیران شرکت بهپویان امین منتظر رونمایی می شود که این مهم نه تنها برای پارک خراسان و استان، بلکه برای کشور ایران افتخاری بزرگ محسوب می شود.