آیین تجلیل از دانشجویان رتبه برتر بیست و دومین المپیاد علمی - دانشجویی منطقه ۲ کشور

۱۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ کد : ۳۱۶۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۱
آیین تجلیل از دانشجویان رتبه برتر بیست و دومین المپیاد علمی-دانشجویی منطقه ۲ کشور با حضور رئیس، معاونان و جمعی از مسئولان دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه مازندران در سالن همایش دانشکده علوم ریاضی دانشگاه برگزار شد.
آیین تجلیل از دانشجویان رتبه برتر بیست و دومین المپیاد علمی - دانشجویی منطقه  ۲ کشور

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید خلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران در این مراسم گفت: اگر سرمایه گذاری و پول ما تبدیل به معنی و ارزش نشود، هیچ ارزشی ندارد. پس اگر قرار است ما سرنوشت خودمان و زندگی خودمان را وقف این کنیم که پول بدست بیاوریم و این پول تبدیل به علم نشود، آب در هاون کوبیدن است و حاصلی ندارد.

دکتر میرنیا ادامه داد: بنابراین من فکر می کنم که هر تلاشی که برای آوردن امکانات انجام می دهیم، صد چندان باید تلاش کنیم که دانشجویان خوب درس بخوانند و از کسانی که در رده های علمی تلاش می کنند، حمایت و پشتیبانی کنیم.

رئیس دانشگاه مازندران با اظهار تاسف از استفاده ابزاری از دانشگاه طی سال های اخیر افزود: دانشگاه ابزاری است برای رفاه، توسعه، فکر کردن و سلامت اندیشیدن دانشگاه باید محل فعالیت انجمن های علمی و کارهای پژوهشی برجسته باشد، نه اینکه دانشجو در مباحث فرهنگی و سیاسی کاری نکند، باید آن فعالیت ها را نیز انجام دهد، ولی انجمن ها باید بستر علمی داشته باشند. کسی که علم دارد باید حرف از سیاست و توسعه بزند. کسی که خودش پرهیزگار است باید حرف از پرهیزگاری بزند.

دکتر میرنیا در پایان سخنانش با اشاره به این مطلب که وظیفه شرعی و قانونی خود و همه همکاران دانشگاه، معطوف به تلاش روزانه ای است که منجر به پیشرفت علمی دانشجویان شود خاطرنشان کرد: اگر چنین نشود یعنی ما هیچ کاری نکرده ایم. ما شرعا مدیون دانشجویان هستیم و قانونا مدیون حکومت، پس همه فعالیت ها باید اینگونه باشد.

گفتنی است در این مراسم از تعداد ۱۷ نفر از برترین های بیست و دومین المپیاد علمی – دانشجویی منطقه دو کشور تجلیل شد.