معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم:اعضای هیئت علمی دانشگاه ها فرصت مطالعاتی داخل کشور را در بیش از ۶۰ شرکت صنعتی می گذرانند

۱۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۴ کد : ۳۱۶۷۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۳۴
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از اعلام آمادگی بیش از ۶۰ شرکت صنعتی برای پذیرش اعضای هیئت علمی دانشگاه ها جهت گذراندن دوره فرصت مطالعاتی صنعتی داخل کشور خبر داد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم:اعضای هیئت علمی دانشگاه ها فرصت مطالعاتی داخل کشور را در بیش از ۶۰ شرکت صنعتی می گذرانند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: ۲ سال پیش تفاهم نامه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور معرفی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به مراکز صنعتی جهت گذراندن دوره های فرصت مطالعاتی صنعتی داخل کشور امضا شد و تاکنون حدود ۲۰۰ نفر به مراکز نامبرده معرفی شده اند.

وی در ادامه افزود: طی نامه ای که اخیراً از سوی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت به دست ما رسیده است بیش از ۶۰ مرکز صنعتی با ذکر مشخصات آمادگی خود را جهت پذیرش اعضای هیئت علمی برای گذراندن دوره های فرصت مطالعاتی صنعتی داخل کشور اعلام داشته اند.

دکتر احمدی اشاره کرد: گذراندن دوره های فرصت مطالعاتی در مراکز صنعتی داخل کشور فرصت بسیار خوبی هم برای بخش صنعت و هم برای آموزش عالی کشور است زیرا سبب تبادل تجربیات و دانش و فناوری بین بخش دانشگاه و صنعت شده و تقویت مهارت اعضای هیئت علمی و همچنین نفوذ دانش و فناوری در بخش صنعت را به همراه خواهد داشت.

دکتر احمدی در پایان گفت: نامه تقاضای مراکز صنعتی مورد اشاره به تمامی دانشگاه ها ارسال شده و از مسئولان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی خواسته شده، ضمن اطلاع رسانی به اعضای هیئت علمی، نسبت به معرفی استادان و محققان واجد شرایط اقدام کنند.


( ۱ )