استادان دانشگاه تفرش تجلیل شدند

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۴ کد : ۳۱۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۷
همزمان با فرارسیدن هفته گرامیداشت روز معلم و نکوداشت مقام شامخ استاد شهیدمرتضی مطهری  از اساتید دانشگاه تفرش طی مراسمی تجلیل شد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد قاسم سحاب سرپرست دانشگاه ...
همزمان با فرارسیدن هفته گرامیداشت روز معلم و نکوداشت مقام شامخ استاد شهیدمرتضی مطهری  از اساتید دانشگاه تفرش طی مراسمی تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد قاسم سحاب سرپرست دانشگاه تفرش دراین مراسم گفت: اهتمام در  فراهم نمودن امکانات و زیرساخت های مورد نیاز اساتید در امر آموزش، پژوهش و رفاه بهترین اقدام برای تجلیل از مقام علمی استادان است.
وی یکی از رویکردهای مدیریت جدید این دانشگاه را تکریم اساتید دانست و افزود: تا هنگامی که اساتید و معلمان در هر مجموعه‌ای به خصوص در دانشگاه مورد تکریم واقع نشوند و حرمت آنها حفظ نشود نباید امیدی به توفیق در کار داشت.
دکترسحاب اهتمام به راه اندازی ستاد امور رفاهی اساتیدو مجهز کردن کلاس های آموزشی به امکانات مورد نیاز اساتید را از اولویت های مدیریت دانشگاه درجهت تکریم و حفظ جایگاه استادان در دانشگاه تفرش عنوان کرد.
درادامه حجت الاسلام رسول ظرافت کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش در این مراسم گفت: در آموزه های دین مبین اسلام تاکید فراوان بر علم اندوزی و دانش گردیده  و علم مقدمه ای برای تزکیه و تهذیب نفس است.
وی افزود: یکی از وظایف و حقوقی که شاگردان بر معلم دارند این است که باید معلمان قدرت تعقل، تفکر و تجزیه و تحلیل را به دانشجویان خود آموزش دهند.
همچنین دکتر دوستعلی مژده استاد  دانشگاه تفرش در این مراسم  ضمن تشکر از مدیریت جدید دانشگاه به منظور تشکیل شورای مشورتی خواستار ارتقا جایگاه اساتید در خور شأن آنان و همکاری اساتید در امر توسعه دانشگاه شد.
گفتنی است در پایان این مراسم از استادان عضو هیئت علمی و مدعو این دانشگاه با اهدا جوایزی از طرف سرپرست دانشگاه تفرش تقدیر شد.