مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا (س) افتتاح شد

۰۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۰ کد : ۳۱۵۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۷۹
مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا (س) همزمان با اختتامیه رویداد یاس با حضور مهندس سجادی نیری به نمایندگی از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیئت همراه، مهندس دهبیدی، دکتر ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا(س) و مسئولان و جمعی از کارآفرینان در این دانشگاه برگزار شد.
مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا (س) افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا (س) در این مراسم ضمن خوشامدگویی به حاضران به تفاوت‌های ساختار اقتصادی دنیای امروز با گذشته و اهمیت نوآوری، ابداع، خلق محصولات جدید و دارایی‌های نرم افزاری در جهان کنونی اشاره کرد.

وی گفت: در این شرایط دانشگاه‌ها نیز با نگرش نو به آموزش، تحقیقات نوآوری و توسعه فرهنگ کارآفرینی دست به تحول اساسی زده و با تربیت نیروهای محقق، خلاق و توسعه‌یافته زمینه ورود به صنایع پیشرفته و توسعه آن را فراهم می‌سازند.

دکتر ملانظری جهت تحقق چشم‌انداز دانشگاه در افق ۱۴۰۴ که کسب رتبه اول دانشگاه جامع خاص بانوان در جهان است، تبدیل شدن دانشگاه الزهرا (س) به دانشگاه نسل سوم و چهارم را ضروری دانست و افزود: اگر بخواهیم این دانشگاه الویت نخست دختران ایران زمین جهت کسب دانش و فناوری، ارتقای توانمندی‌های پژوهشی و مهارت‌های کاربردی باشد، باید شرایطی را فراهم کنیم تا فارغ‌التحصیلان ما صرفاً جستجوگر شغل نباشند بلکه خلق کننده آن باشند.

وی برگزاری رویداد یاس را یکی از اقدامات مهم در راستای تحولی دانست که دانشگاه الزهرا (س) مصمم است به یاری خداوند و تلاش جامعه دانشگاهی الزهرا (س) به آن دست یابد.

سرپرست دانشگاه الزهرا (س) از دکتر ستاری و همکارانشان که دانشگاه را در ایجاد زیرساخت‌های آن یاری کردند صمیمانه تشکر کرد.

وی همچنین از دکتر خزعلی رئیس سابق دانشگاه نیز به جهت فراهم کردن این زمینه همکاری تقدیر کرد.

دکتر ملانظری محور اصلی کار و تلاش دانشگاه را استادان و دانشجویان دانست و ابراز امیدواری کرد تا استادان و دانشجویان با استفاده از زمینه فراهم شده از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

در ادامه مراسم مهندس سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ضمن قدردانی از تلاش دست‌‌اندرکاران که طی یک تفاهم‌نامه شکل گرفت ابراز امیدواری کرد که این موضوع فتح بابی برای توسعه نگاه نسل جدید دانشگاه باشد.

وی فضای امروز و ایجاد مراکز نوآوری و شکوفایی در دانشگاه‌ها را که آرزوی بسیاری از دانشجویان گذشته بوده حاصل بلوغ ایجاد شده در جامعه دانست و رشد این فضا را در گروی همت دانشجویان دانست.

سپس مهندس اسدی درباره برگزاری رویداد یاس، شرکت‌کنندگان و تیم‌های برتر توضیحاتی را برای حاضران ارائه داد.

وی گفت: در این رویداد ۱۰۰ تیم ثبت نام کرد که از آنها ۶۱ تیم در رویداد شرکت کردند و از بین این ۶۱ تیم ۲۴ تیم به مرحله داوری و در نهایت ۵ تیم: "طوطی تونز، مدالیت، سنجاق، هنرگاه، خانم رئیس جمهور و هنرجو" به مرحله نهایی راه یافت که امروز از آنان تقدیر می شود.

همچنین در این مراسم که با استقبال دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) همراه بود یکی از کارآفرینان موفق به بیان تجربیات خود درخصوص کارآفرینی و راهکارهای آن پرداخت.

در پایان مراسم پس از تقدیر از تیم‌های برنده و اهدای تندیس و جایزه برندگان مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا (س) به طور رسمی افتتاح و روبان این مرکز توسط یکی از تیم‌های برنده رویداد یاس بریده شد.

گفتنی است در میان تیم های برنده یک تیم دانش آموزی به چشم می‌خورد که نشان از وجود نوآوری و خلاقیت در نسل جدید است.