نشست رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با رؤسای مراکز علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان برگزارشد

۰۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۸ کد : ۳۱۵۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۲
نشست دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با رؤسای مراکز این دانشگاه در استان سیستان و بلوچستان همزمان با گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر برگزارشد.
نشست رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با رؤسای مراکز علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید دراین نشست که در چابهار برگزارشد ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر بویژه در استان سیستان و بلوچستان، به بیان طرح‌ها و سیاست ها و برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی که در چارچوب اهداف برنامه ششم توسعه طراحی شده‌اند، پرداخت.

وی با اشاره به افزایش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، گرایش جامعه به فراگیری دوره های مهارتی را یک فرصت برای مراکز علمی کاربردی عنوان کرد و افزود: برنامه های مأموریت گرایی مراکز، پایش مدرسان، اصلاح و بروز رسانی سامانه های دانشگاه جامع، اجرای نظام صلاحیت حرفه‌ای و احیای مشاغل قدیمی و تعریف مشاغل جدید از برنامه‌های این دانشگاه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

دکترحبیب‌الله سالارزهی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان نیز دراین نشست خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل‌ها و فرصت های موجود استان از نیروی خورشیدی و فرصت دریا گرفته تا بخش های کشاورزی، معادن، جمعیت نیروی جوان شاخص های توسعه انسانی، متأسفانه وضعیت اشتغال در استان سیستان و بلوچستان شایسته مردم نیست.

وی با تأکبد بر نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در پر کردن شکاف آموزش های مهارتی در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص منطقه، خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در ربع قرن فعالیت خود نقش آفرینی قابل توجهی در زمینه تربیت نیروی انسانی ایفا کرده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در همین زمینه واحد استانی سیستان و بلوچستان با ۲۹ مرکز فعال بالغ بر ۱۰۰ هزار کاردان و کارشناش تربیت کرده و از ۱۰۰ هزار دانشجو آموزش عالی در استان، این دانشگاه ۱۰ درصد از سبد آموزش مهارتی را به خود اختصاص داده است.

 

دکترسالارزهی گفت: با توجه به اینکه در برنامه توسعه ششم، دانشگاه جامع به عنوان متولی آموزش مهارتی در کشور مطرح شده است، انتظار داریم که در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بتوانیم این سهم را توسعه دهیم.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی