ساخت اولین دستگاه تست دوام بیرینگ در کشور توسط عضو هیئت علمی و دانشجویان مجتمع آموزش عالی لارستان

۰۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۵ کد : ۳۱۵۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۴۲
با حضور مهندس علیپور، معاون فرماندار لارستان، مهندس ابراهیم‌زاده، رئیس اداره صنعت و معدن، معاونان و کارکنان مجتمع آموزش عالی لارستان، از اولین دستگاه تست دوام بیرینگ کشور در شرکت بهین فناوران مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری به مدیریت دکتر حجت الله رخ‌گیره ،عضو هیئت علمی این مجتمع رونمایی شد.
ساخت اولین دستگاه تست دوام بیرینگ در کشور توسط عضو هیئت علمی و دانشجویان مجتمع آموزش عالی لارستان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم علیپور ضمن تشکر از دانشجویان و مدیر این پروژه و دانشجویان همکار طرح، آن را دستاوردی ارزشمند برای این مجموعه دانشگاهی برشمرد.

در ادامه دکتر طاهری معاون آموزشی و پژوهشی مجتمع آموزش عالی لارستان ضمن تشکر از تلاش قابل ستایش دکتر رخگیره و دانشجویان فعال در این پروژه افزود: ساخت چنین دستگاهی با قابلیت بالا برای دانشجویان مقطع کارشناسی با توجه به تئوری بودن دروس اختصاصی شان کار بسیار دشواری است و این ارزش کار دانشجویان را دو چندان می‌کند.

به گفته رخگیره این دستگاه صنعتی به سفارش آزمایشگاه همکار اداره استاندارد مستقر در استان هرمزگان ساخته شده و قابلیت تست دوام بیرینگ با سایزهای مختلف مطابق با استاندارد ملی به شماره ۱۲۹۳۸ را دارد. این پروژه که دارای اتوماسیون کامل بوده، با تلاش شبانه روزی اعضای شرکت بهین فناوران (مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان)، در دو گروه مهندسی برق (جواد رمضان پور دوبانی و عباس دهقانی) و مهندسی مکانیک (سجاد طایفی و حجت‌اله رخگیره) در مدت زمان چهارماه با هزینه‌ای در حدود پانصد میلیون ریال طراحی و ساخته شده است.

گفتنی است این دستگاه اولین دستگاه تست دوام بیرینگ کاملاً بومی کشور بوده و تمام مراحل طراحی و ساخت این پروژه توسط تیم حاضر انجام شده است.

 

 


( ۴ )