چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه زابل در مجله زیر گروه نشریه "Nature"

۰۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۶ کد : ۳۱۵۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۴۷
عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی گروه عمران دانشگاه زابل، توانست مقاله خود را در مجله Scientific Reports که زیر گروه نشریه Nature است به چاپ برساند.
چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه زابل در مجله زیر گروه نشریه "Nature"

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهروز کشته گر عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی گروه عمران دانشگاه زابل با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه های Obihiro ژاپن و Damanhur مصر ، توانست در رقابت با دانشگاه های معتبر دنیا، مقاله خود را با عنوان An autoregressive logistic model to predict the reciprocal effects of oviductal fluid components on in vitro spermophagy by neutrophils in cattle در مجله Scientific Reports که زیر گروه نشریه Nature است به چاپ برساند.

دکتر کشته گر درخصوص اهمیت این ژورنال گفت: این ژورنال در سال ۲۰۱۱ توسط نشریه Nature به چاپ رسیده است که پس از گذشت ۵ سال دارای Impact Factor 5.228 است.

وی افزود: در این مقاله یک مدل‌سازی لاجیت جدید با نام " autoregressive logistic model" معرفی شده که بر اساس آن نقش کاهش حمله به اسپرم در کاربردهای لقاح مصنوعی می‌‌توان با دقت مناسب ارزیابی کرد. بر اساس این مدل‌سازی ریاضی، تاثیر دزهای مختلف و هرمونی به صورت تکی و متقابل بر کاهش حمله سیستم ایمنی بر اسپرم بیان شده است. در واقع بر اساس این مدل ریاضی می توان نقش هرمون‌ها و نیز اثر دزهای مختلف آن را به صورت ریاضی شبیه سازی کرد.

گفتنی است دکتر کشته‌گر دارای مدرک دکترای عمران، دارای مقالات علمی متعدد در ژورنال‌های بین المللی معتبر و عضو هیئت علمی تمام وقت دانشگاه زابل دانشکده فنی و مهندسی گروه عمران است.

 


( ۱۰ )