رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: مأموریت های اصلی دانشگاه به زودی محقق می شود

۰۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۰ کد : ۳۱۵۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۷۱
دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بخش مهمی از مأموریت های مغفول مانده دانشگاه انشاالله در آینده نزدیک محقق می شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: مأموریت های اصلی دانشگاه به زودی محقق می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید درنشست دبیران شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن عرض تبریک سالروز سوم خرداد و نیز حضور پرشور و حماسی ملت بزرگ ایران در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه شغل محور، مهارتی و کارآفرین است که این پتانسیل وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه های کشور است.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک سیستم نظام مند و دارای اهداف کوتاه مدت و بلندمدت درحوزه کارآفرینی، ایجاد شغل و توانمندسازی جامعه است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن انتقاد از عدم مطالبه کیفیت از این دانشگاه توسط دانشجویان طی سال های گذشته تأکید کرد: دبیران شوراهای تعامل و تبادل نظر باید بازوی توانمند برای رسیدن به اهداف کیفی این دانشگاه باشند.

دکترامیدعنوان کرد: دبیران شوراهای تعامل، بازوان توانمند در واحدهای استانی هستند و باید زمینه ارتباط و گفتگو با نمایندگان مجلس در استان ها را به صورت گروهی فراهم کنند تا بتوانند قابلیت ها و ظرفیت های این دانشگاه را به گوش نخبگان و مسئولان استانی برسانند و حمایت آنها را جلب کنند.

وی افزود: شما دانشجویان باید شتاب دهنده برنامه ها باشید و تیم هایی برای رایزنی با مسئولان مراکز تشکیل دهید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در استان ها در جریان اهداف، مأموریت ها و برنامه های این دانشگاه قراردهید.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهارداشت: دراین دانشگاه جامعه هدف پس از مهارت آموزی دقیق و انجام مراحل علمی و عملی، پس از فراغت از تحصیل می تواند با سرمایه گذاری و حمایت مالی وارد بازار کار شود و مستقلاً دارای موسسه تولیدی و کارگاه شود و باری از دوش جامعه و دولت بردارد.

دکترامید مأموریت گرایی و کیفیت بخشی مراکز را از مهم ترین برنامه های پیش روی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: هدف اصلی ما پرورش و تربیت نیروهای کاردان، متخصص و کارشناسان دارای مهارت است.

وی تصریح کرد: این دانشگاه باید نیروهایی تربیت کند تا آماده ورود به بازار کار باشند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهارداشت: وظایف شما دبیران شوراها بسیار حساس و کلیدی بوده و با انتقال صحیح و دقیق انتقادات و مطالبات دانشجویان به مدیران و روسای مراکز و واحدهای استانی می توانید درجهت بهبود امور فرهنگی، اجتماعی، فوق برنامه، آموزشی، رفاهی و اقتصادی ما را یاری کنید.

دکترامید اضافه کرد: مصوبه ای را از مجلس گرفتیم که براساس آن برای اولین بار مراکز این دانشگاه می توانند از تسهیلات ویژه برای ارتقا و بهبود کیفیت آموزشی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی شغل محور و مهارتی است، گفت: راهبرد اصلی این دانشگاه هدایت فارغ التحصیل برای ورود به بازار کار است.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: مأموریت گرایی و ارتقای کیفیت از برنامه های اصلی این دانشگاه در دوره جدید است و با سرعت و دقت درحال پیگیری است.

وی ابراز امیدواری کرد که بخش مهمی از مأموریت های مغفول مانده دانشگاه در آینده نزدیک محقق شود و در این راستا مسئولان دانشگاه موظف شده اند اجرای مأموریت های دانشگاه را در سطح واحدها و مراکز رصد کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و دانشجویی برای تشکیل جلسات دانشجویی تأکید کرد که نشست های آینده دبیران شورای تعامل با حضور رؤسای واحدهای استانی و معاونان دانشگاه به صورت مدون و فصلی و با حضور مؤثر دانشجویان برگزار شود.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی


( ۱ )