استاد دانشگاه تبریز در فهرست سرآمدان علمی ایران قرار گرفت

۱۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۱ کد : ۳۱۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۰
با انتخاب فدراسیون سرآمدان علمی ایران ، دکتر علیرضا ختائی، استاد دانشگاه تبریز ، در فهرست سرآمدان علمی ایران قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این فدراسیون که از سوی معاونت علمی و فناوری ریا...
استاد دانشگاه تبریز در فهرست سرآمدان علمی ایران قرار گرفت
با انتخاب فدراسیون سرآمدان علمی ایران ، دکتر علیرضا ختائی، استاد دانشگاه تبریز ، در فهرست سرآمدان علمی ایران قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این فدراسیون که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف دستیابی به مرجعیت علمی جهانی راه اندازی شده است، اقدام به شناسایی صد نفر از سرآمدان علمی کشورکرده است که دکتر علیرضا ختائی، استاد گروه آموزشی شیمی کاربردی دانشگاه تبریز در این جمع قرار گرفته است.
همین گزارش حاکیست: جهت گسترش تحقیقات نوین علمی و حرکت در مرزهای دانش به منتخبان از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران گرنت های پژوهشی و آزمایشگاهی پرداخت می شود.
براساس این گزارش؛ پیش از این نیز دکتر علیرضا ختائی، استاد گروه آموزشی شیمی کاربردی دانشگاه تبریز، بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام جزو دانشمندان یک درصد پراستناد شیمی دنیا در سال 2015 قرار گرفته بود.
انتخاب به عنوان پژوهشگر برتر گروه علوم پایه کشور در سال 1392، پژوهشگر برتر استان آذربایجان شرقی در سال 1390،  چاپ 9 جلد کتاب به زبان فارسی و انگلیسی، چاپ  241 مقاله در مجلات معتبر علمی خارجی (ISI)، ارائه 142 مقاله در سمینارهای علمی  داخلی و خارجی، همکاری و اجرای 18 طرح تحقیقاتی، ثبت هفت اختراع در ایران از  دیگر سوابق علمی و  پژوهشی این استاد دانشگاه تبریز است.