رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز:خرمشهر به یمن جان‌فشانی پروانه‌ها، ابریشم آزادی را به تن کرد

۰۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۴ کد : ۳۱۴۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۸
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه خرمشهر خلاصه‌ خوزستان و‌ خلاصه‌ ایران است، گفت: خرمشهر ،شهری است که روزها و شب‌ها آجر به آجر دردکشیده بود تا به یُمن جان‌فشانی پروانه‌ها، ابریشم آزادی را بر تن کرد، منظومه‌ای که کلمه با زمزمه‌ نام شهیدانی سروده شده است که برای آزادی خرمشهر، روی جان خویش شرط بستند.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز:خرمشهر به یمن جان‌فشانی پروانه‌ها، ابریشم آزادی را به تن کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم دکتر غلامحسین خواجه در جشن فتح خرمشهر که در آمفی‌تئاتر دانشکده اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه ماه پرفیض و مبارک رمضان، ماه توفیق طاعت و بندگی، شادابی، طراوت و سرزندگی معنوی انسان و موعد نزول رحمت بی‌منتهای حضرت حق قرار داریم.

وی افزود: آرزو می‌کنم این ایام مبارک که مشحون و لبریز از مهربانی و لطف بیکران پروردگار به بندگان است بر همه ما و برای عموم ملت شریف ایران گوارا و شیرین باشد و امید آن می‌رود توفیق آن داشته باشیم که به نحو احسن و شایسته از آن بهره کافی و لازم را بگیریم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در ادامه گفت: ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی است و این رویداد فرخنده را تبریک و شادباش عرض می‌کنم.

دکترخواجه ادامه داد: در فضای پس از خلق حماسه حضور و با پایان یافتن دوره رقابت‌ها وقت آن است که جریان‌ها و جناح‌های سیاسی به‌دوراز نگاه‌ها و دیدگاه‌های حزبی و فارغ از منیت‌ها و منافع شخصی با پایبندی به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) با اتحاد، همدلی و انسجام برای اعتلا و عزت مملکت گام بردارند.

وی عنوان کرد: دغدغه‌های به حق و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در چندساله‌اخیر حول محور اقتصاد و توسعه علم و فناوری کشور بی‌گمان راه گشای بسیاری از چالش‌های امروز است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: کمک همه‌جانبه به رئیس‌جمهور منتخب و هم‌فکری و همکاری نیروهای متخصص و متعهد به دولت جناب آقای دکتر روحانی برای تحقق اهداف اقتصادی به عنوان دغدغه و مطالبه جدی مردم، توجه به وضعیت اشتغال و معیشت و افزایش رفاه اجتماعی و پرداختن به توسعه علمی که زیربنای همه امور است افقی روشن‌تر از گذشته را فراروی راه ما خواهد گشود، افقی که اقتدار، عظمت و بزرگی را برای ملت به ارمغان خواهد آورد و این عظمت را در دنیا به تصویر خواهد کشاند.

دکترخواجه، اذعان کرد: حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر در دفاع مقدس نماد مقاومت و ایستادگی ملتی است که باصلابت و اقتدار از تمامیت ارضی کشور دفاع کرد.

وی با اشاره به اینکه روز آزادی خرمشهر به‌یقین از ایام الهی است، گفت: این را می‌توان در بیان امام راحل (ره) حس کرد، آنجا که ایشان می‌فرمایند، خرمشهر را خدا آزاد کرد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: آن حماسه بزرگ در حالی تحقق می‌یابد که دشمن بعثی با همراهی و کمک کشورهای مختلف استحکام و تجهیزات نظامی خود را با تمام توان بکار می‌گیرد، در آن شرایط سخت و حساس یاری خداوند بزرگ آن‌چنان نیرو و اراده به مردم مظلوم و جوانان عزیز و از جان گذشته عطا می فرماید که با تکیه‌بر سلاح ایمان، اعتقاد، پایمردی و خودباوری به پیروزی دست می‌یابیم.

دکترخواجه اظهار کرد: امروز بزرگداشت چنین مناسبت‌هایی یادآوری خاطره رشادت و پایمردی شهدا و ایثارگرانی است که برای همیشه در حافظه تاریخی ملت زنده و جاوید هستند.

وی بیان کرد: بزرگ داشت فتح خرمشهر پاسداشت ارزش‌های ایثار و فداکاری فراموش‌نشدنی همه کسانی است که دل در راه بزرگی ایران داشته‌اند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، در پایان گفت: زنده کردن این خاطره‌ها و ارزش‌ها وظیفه‌ای است که نسل امروز باید آن را به آینده برسانند یاد و خاطره شهدای عزیز عملیات بیت‌المقدس به ویژه شهید جاودان محمد جهان‌آرا را گرامی می‌داریم و آرزو می‌کنیم روح مطهر و پاک آنان با سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) محشور و مأنوس باشد.

کلید واژه ها: شهید چمران